Polska z Turcją o awans do półfinału ME siatkarek

dodano: 2023-08-28 13:50 | aktualizacja: 2023-09-01 21:19
autor: Jerzy Kruczek | źródło: tvpsport.pl/satkurier.pl

CEV EuroVolley 2023 ME siatkarek Mistrzostwa Europy eurovolley.cev.eu Reprezentantki Polski w grupowych spotkaniach Mistrzostw Europy siatkarek odniosły cztery zwycięstwa i poniosły jedną porażkę. Teraz przed nimi walka w fazie pucharowej. Siatkarki po fantastycznym meczu z Niemkami pewnie awansowały do ćwierćfinału. Transmisje wszystkich meczów CEV EuroVolley 2023 na kanałach Polsat Sport, a spotkań Polek i wielkiego finału także w TVP Sport.

eurovolley.cev.eu
CEV EuroVolley 2023 TVP Sport Polsat Sport ME siatkarek Mistrzostwa Europy eurovolley.cev.eu

Dla reprezentacji Polski siatkarek to kolejna ważna impreza w tym roku.
Na początek walczyła w Lidze Narodów. I zajęła w niej najwyższe miejsce od czasu powstania tych rozgrywek. Najpierw okazała się najlepsza w fazie zasadniczej. W półfinale uległa Chinkom, ale w spotkaniu o trzecie miejsce pokonała Amerykanki.

Mistrzostwa Europy to jednak zupełnie inna historia.
Tegoroczna edycja jest rozgrywana w czterech krajach: Belgii, Estonii, Niemczech oraz Włoszech. Termin turnieju to 15 sierpnia – 3 września. Złote medalistki zostaną wyłonione po finale w Brukseli. 24 drużyny zostały przydzielone do czterech sześciozespołowych grup. Po cztery najlepsze reprezentacje awansowały do 1/8 finału.

Polki trafiły do grupy A, a swoje spotkania rozgrywały w Gandawie.
Po raz kolejny z rzędu wystąpią w fazie pucharowej tej imprezy. Turniej rozpoczęły w piątek 18 sierpnia od meczu ze Słowenkami. Spisały się świetnie, wygrywając 3:0 (25:19, 25:14, 25:19). Dwa dni później też zwyciężyły, ale mogły czuć lekki niedosyt. Pokonały Węgierki 3:1 (25:22, 25:12, 21:25, 25:16). Aktualnym mistrzyniom świata urwały jednego seta. Z Serbkami przegrały 1:3 (25:18, 13:25, 23:25, 18:25). Dzień później ograły Belgijki 3:0 (25:22, 25:23, 25:21). Na koniec zwyciężyły Ukrainki 3:1 (25:17, 22:25, 25:17, 25:17). Zawodniczki prowadzone przez Stefano Lavariniego zajęły drugie miejsce w tabeli grupy A. Reprezentacja Polski siatkarek po fantastycznym pokonała Niemki 3:0 (25:22. 25:20, 26:24).

Polki po raz drugi z rzędu awansowały do ćwierćfinału mistrzostw Europy.
Teraz jednak, po niezwykle udanej Lidze Narodów, apetyty zdają się być większe. Wejście do strefy medalowej nie będzie proste, ponieważ po drugiej stronie siatki staną medalistki ostatnich trzech edycji mistrzostw Europy, Turczynki. W razie awansu nasze siatkarki zmierzą się w półfinale z Francuzkami lub Włoszkami. Te ekipy też wystąpią we wtorek, ale o późniejszej godzinie.

Plan transmisji – Mistrzostwa Europy siatkarek 2023:

29 sierpnia (wtorek)

18:00 I ćwierćfinał: Holandia – Bułgaria, Polsat Sport
21.00 II ćwierćfinał: Włochy – Francja, Polsat Sport

30 sierpnia (środa)

17:00 III ćwierćfinał: Turcja – Polska, Polsat Sport Extra, TVP Sport, tvpsport.pl