Hurkacz - Tsitsipas i Świątek - Zheng w Cincinnati

dodano: 2023-08-17 08:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: CANAL+/Polsat Sport/satkurier.pl

Hurkacz hubert ATP tenis 2023 Cincinnati 360px Bardzo dobrze podczas turnieju ATP w Cincinnati radzi sobie Hubert Hurkacz - wygrał zarówno w singlu, jak i w deblu. Jeszcze lepiej w turnieju WTA w Cincinnati pokazała się Iga Świątek, która w 59 minut rozbiła Amerykankę Danielle Collins. W 3. rundzie Hurkacz zagra z Stefanosem Tsitsipasem, a Świątek z Chinką Zheng. W deblu Hurkacz spotka się z parą Marcelo Melo/Alexander Zverev.

satkurier.pl
Hurkacz hubert ATP  tenis 2023 Cincinnati 760px

Hurkacz wygrał z Coriciem - zagra ze Stefanosem

Po niezwykle wyrównanym i wycieńczającym meczu Hubert Hurkacz wygrał z Borną Coriciem 5:7, 6:3, 6:3 i awansował do 3. rundy turnieju ATP1000 w Cincinnati. Hubert musiał gonić wynik po fatalnej końcówce 1. seta i mu się to udało.

W deblu duet Hurkacz/Pavić wyeliminował australijską parę Rinky Hijikata/Jason Kubler. Pierwszy set padł łupem Australijczyków. W dwóch kolejnych lepsza była para Hurkacz/Pavić. Wynik: 5:7, 6:4, 10:4.

W 1/8 finału rywalem Polaka będzie rozstawiony z nr 4 Stefanos Tsitsipas. 25-letni Grek pokonał w środę Amerykanina Bena Sheltona 7:6 (7-3), 7:6 (7-2). Hurkacz zmierzy się z Tsitsipasem już po raz 10, ale spośród tych pojedynków Polak wygrał tylko 2.

Hurkacza czeka nieprzerwane granie: najpierw w czwartek zagra w singlu z Tsitsipasem (planowana godz. 19:00) - transmisja w kanale Polsat Sport Extra i usłudze Polsat Box Go, a potem około 21:30 polskiego czasu zagra w deblu. Godziny mogą ulec zmianie.

Świątek z Chinką Qinwen Zheng

Chinka Qinwen Zheng [WTA nr 24] wygrała z Venus Williams (1:6, 6:2, 6:1). To ona będzie rywalką Igi Świątek w 1/8 finału tenisowego turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Iga dość szybko wygrała (6:1, 6:0) z Danielle Collins [WTA nr 34]. To była już 5. rywalizacja Świątek vs Collins i 4. zwycięstwo polskiej tenisistki.

Iga Świątek powinna zagrać też około godziny 19:00 - transmisja w CANAL+ Sport i CANAL+ online.

17 sierpnia (czwartek)

17:00 WTA Cincinnati: Marketa Voundrousova - Sloane Stephens, CANAL+ Sport, CANAL+ online

19:00 WTA Cincinnati: Iga Świątek - Qinwen Zheng, CANAL+ Sport, CANAL+ online

19:00 ATP Cincinnati: Hubert Hurkacz - Stefanos Tsitsipas, Polsat Sport Extra, Polsat Box Go

21:30 WTA Cincinnati: Marie Bouzkova - Jessica Pegula, CANAL+ Sport, CANAL+ online

23:00 WTA Cincinnati: Ons Jabeur - Donna Vekic, CANAL+ online