Hubert Hurkacz – Michael Mmoh w ATP Waszyngton

dodano: 2023-07-31 23:57
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Sport

Hubert Hurkacz Polsat Sport ABN Amro Rotterdam tenis 360px Po trzech tygodniach przerwy Hubert Hurkacz wrócił do gry. Polski tenisista występuje w tym tygodniu w turnieju ATP w Waszyngtonie - grał już razem z Tiafou w deblu i wygrał. Z kim i kiedy zagra mecz w 2. rundzie singla Mubadala Citi DC Open? Transmisje turnieju ATP w kanałach Polsat Sport i usłudze Polsat Box Go. Transmisje turnieju WTA w CANAL+ Sport i CANAL+ online.

Hubert Hurkacz Polsat Sport

W poprzednim tygodniu emocjonowaliśmy się występem Igi Świątek w Warszawie.

Polka wygrała turniej przed własną publicznością, umacniając się na pozycji liderki rankingu WTA. Po krótkiej przerwie zacznie występy za oceanem.

Wcześniej grę w imprezach na twardych kortach, poprzedzających wielkoszlemowy US Open, zaczyna Hubert Hurkacz.

Po trzech tygodniach przerwy obecnie jest sklasyfikowany w zestawieniu ATP na 17. pozycji. Jego ostatnim występem był Wimbledon. Zakończył zmagania na czwartej rundzie, ale pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Novak Djoković miał z nim bardzo duże problemy.

Mubadala Citi DC Open to turniej rangi ATP 500 rozgrywany w Waszyngtonie.

Przed rokiem najlepszy w nim okazał się Nick Kyrgios. Hurkacz odpadł już w drugiej rundzie, po porażce z Emilem Ruusuvuorim. Tym razem najlepszy polski tenisista jest rozstawiony z "czwórką".

W pierwszej rundzie Hurkacz miał „wolny los".
We wtorek 1 sierpnia  jego rywalem będzie Michael Mmoh, 113. w rankingu WTA. Amerykanin w poniedziałek pokonał rodaka Bradleya Klahna 6:3, 6:3.

Będzie to ich pierwsze starcie. Zagrają w trzecim pojedynku dnia na korcie nr 2 im. Johna Harrisa. Pierwszy mecz zaplanowano na godzinę 18:00 naszego czasu, więc Hurkacz zacznie występ późnym wieczorem.

W razie zwycięstwa Hurkacz zagra o ćwierćfinał. Wśród jego potencjalnych rywali jest J.J. Wolf. Polak w Waszyngtonie walczy również w deblu. Razem z Francesem Tiafoe wywalczyli już awans do 1/4 finału.