Polskie siatkarki zagrają w finałach Ligi Narodów

dodano: 2023-07-10 00:44 | aktualizacja: 2023-07-14 10:37
autor: Janusz Sulisz | źródło: Polsatsport.pl

Liga Narodów siatkówka Polsat Sport TVP Sport 360px Finałowy turniej Ligi Narodów FIVB siatkarek 2023 zostanie rozegrany w Arlington w USA. Zagra tam 8 najlepszych drużyn, wśród nich reprezentacja Polski, która zajęła 1. miejsce w fazie zasadniczej. Sprawdź plan transmisji turnieju finałowego Ligi Narodów siatkarek - wszystkie mecze w kanałach Polsatu Sport, a mecze Polek także w TVP1 i TVP Sport..

vnltickets
Finał siatkarki Liga Narodów 2023 760px

Reprezentacja Polski wygrała fazę zasadniczą Ligi Narodów siatkarek.

Podopieczne trenera Stefano Lavariniego wygrały 10 z 12 spotkań i wyprzedziły w tabeli USA, Turcję, Brazylię, Chiny, Włochy, Japonię oraz Niemcy. Ta ósemka zagra w turnieju finałowym w Arlington w Stanach Zjednoczonych, który zostanie rozegrany w dniach 12 - 16 lipca (środa do niedzieli).

Największą niespodzianką jest brak w tym gronie siatkarek reprezentacji Serbii, czyli aktualnych mistrzyń świata.

Finały z systemem pucharowym.

Ćwierćfinały wyłonią czołową czwórkę, która zagra o medale. Zespoły, które przegrają na etapie 1/4 finału, zakończą zmagania w Arlington na jednym meczu.

Polki w spotkaniu ćwierćfinałowym zagrają z Niemkami , czyli 8. ekipą fazy zasadniczej.

Drużynę tę prowadzi doskonale znany polskim kibicom Vital Heynen, były trener reprezentacji Polski siatkarzy. Niemki odniosły zwycięstwa w 7 z 12 spotkań VNL 2023. Podczas turnieju w koreańskim Suwon doszło do zaciętego starcia Polski z Niemcami, które biało-czerwone wygrały 3:2 (17:15 w tie-breaku!).

Mecz Polska – Niemcy zainauguruje finałowy turniej. Zostanie rozegrany w środę 12 lipca o godzinie 23:00 czasu polskiego. Przedmeczowe studio w Polsacie Sport rozpocznie się o godzinie 22:00. Zwycięzca tego starcia zagra w półfinale z lepszym z pary Brazylia – Chiny.

Rozgrywki VNL 2022 wygrała reprezentacja Italii.

W finale rozegranym w Ankarze Włoszki pokonały Brazylię 3:0. Brązowy medal zdobyła Serbia. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki (MVP) turnieju otrzymała wówczas Paola Egonu. Polska została sklasyfikowana na 13. miejscu. Jedyny do tej pory występ Polek w turnieju finałowym miał miejsce w 2019 roku w chińskim Nankin. Biało-czerwone zostały wówczas sklasyfikowane na 5. pozycji.