reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Anatomia” w stacjach Canal+

dodano: 2023-06-02 09:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

Velvet Spoon Canal+ „Anatomia” W piątek, 2 czerwca br. o godz. 21:00 w CANAL+ Premium, o godz. 22:00 w CANAL+ 1 i o godz. 23:15 w CANAL+ 4K Ultra HD, a w kolejnych dniach w CANAL+ Film, wyemitowany zostanie premierowo polsko-francuski film „Anatomia”. Producentem film jest Opus Film, koproducentami są CANAL+ Polska, Kometa Films, Opus TV, Coloroffon i EC1 Łódź - Miasto Kultury, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Velvet Spoon. Wystąpili Karolina Kominek, Ewa Dałkowska, Anna Krotoska, Klara Bielawka, Justyna Tafel, Andrzej Poniedzielski, Piotr Żurawski i Krzysztof Zarzecki.

Velvet Spoon Canal+ „Anatomia”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Anatomia” wyemitowany zostanie premierowo w piątek, 2 czerwca br. o godzinie 21:00 w CANAL+ Premium, o godzinie 22:00 w CANAL+ 1 i o godzinie 23:15 w CANAL+ 4K Ultra HD. W sobotę, 3 czerwca br. produkcja ta pojawi się w serwisie VOD CANAL+ Online i o godzinie 20:00 zostanie pokazana premierowo w CANAL+ Film. W rolę Miki wcieliła się aktorka Karolina Kominek („Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle 2”, „Banksterzy” i „Usta Usta”), a w jej ojca poeta i satyryk Andrzej Poniedzielski.

„Anatomia” to pełnometrażowy debiut Aleksandry Jankowskiej, który swoją premierę miał w „Konkursie Giornate degli Autori” na festiwalu filmowym w Wenecji. Film walczył również o nagrodę w „Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych” „Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film”.

Dramat ten opowiada historię trzydziestoletniej Miki (w tej roli Karolina Kominek), która wraca do Polski po dłuższej nieobecności. Kobieta chce odwiedzić przebywającego w szpitalu ojca (Andrzej Poniedzielski), który po urazie mózgu cierpi na zaniki pamięci. Choć dawny dom wydaje się jej obcy, Mika postanawia pozostać z ojcem, który jest przekonany, że córka wciąż jest nastolatką. Tak zaczyna się ich wspólna podróż przez czas, podczas której granice między przeszłością, a teraźniejszością zaczynają się zacierać.

Reżyserką i autorka scenariusza filmu „Anatomia” jest Aleksandra Jankowska, a za zdjęcia odpowiadała Małgorzata Szyłak. W obsadzie znaleźli się Karolina Kominek, Ewa Dałkowska, Anna Krotoska, Klara Bielawka, Justyna Tafel, Andrzej Poniedzielski, Piotr Żurawski i Krzysztof Zarzecki.

Dodajmy, że film „Anatomia” pojawił się w kinach w piątek, 21 października 2022 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Karolina Kominek na plakacie promującym kinową emisję filmu „Anatomia”, foto: Velvet Spoon
Karolina Kominek na plakacie promującym kinową emisję filmu „Anatomia”, foto: Velvet Spoon
Karolina Kominek w filmie „Anatomia”, foto: Velvet Spoon
Karolina Kominek w filmie „Anatomia”, foto: Velvet Spoon


„Anatomia” - emisja w piątek, 2 czerwca 2023 roku o godz. 21:00 w CANAL+ Premium. Film ten będą mogli również oglądać widzowie CANAL+ 1, CANAL+ 4K Ultra HD i CANAL+ Film.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

329 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...