reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Portugalia: Co z naziemną telewizją cyfrową?

dodano: 2023-05-14 20:28
autor: RO | źródło: jornaldenegocios.pt/telesatellite.com

TDT (Televisão Digital Terrestre) - naziemna telewizja cyfrowa w Portugalii Po co naziemna telewizja cyfrowa (NTC) w Portugalii? Taka mniej więcej jest ogólna koncepcja wyrażona przez trzech największych portugalskich nadawców RTP, SIC i TVI podczas zorganizowanego w Lizbonie kongresu APDC na temat stanu krajowych mediów. Najostrzejsza krytyka padła ze strony Moraisa Leitão, prezesa grupy Media Capital, właściciela kanału telewizyjnego TVI.

kot antena NTC naziemna telewizja cyfrowa kotek


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Powinniśmy się zastanowić, co robimy w naziemnej telewizji cyfrowej, skoro trzech nadawców wydaje 8 mln euro rocznie na transmisję tylko do 150 tys. ludzi. Być może należałoby pomyśleć o wykorzystaniu Internetowej Taryfy Społecznościowej, czyli specjalnej oferty dostępu do Internetu dla najuboższych w obniżonej cenie, aby ci klienci mogli odbierać programy w domu, mówi prezes grupy Media Capital, Morais Leitão.

Trzeba przyznać, że portugalska naziemna telewizja cyfrowa, która składa się tylko z 7 kanałów, nie przemawia do wielu osób. Głównymi odbiorcami są osoby starsze, często izolowane i dysponujące niewielkimi środkami finansowymi na wykupienie abonamentu u jednego z operatorów.

Płatna telewizja we wszystkich sposobach dystrybucji łącznie jest obecna w 96,4% portugalskich domów.

Odnawianie koncesji naziemnej telewizji cyfrowej kończy się z końcem tego roku, a Altice Portugal już złożyło wniosek o jej odnowienie. Media Capital nie chce kontynuować transmisji, twierdząc, że jest to przestarzała technologia. - Jeśli celem jest dostarczenie wideo do 150 tys. domów, wykorzystajmy Internet, aby służyć tym ludziom.

Ponadto przedstawiciele trzech nadawców poruszyli problem konkurencji w segmencie streamingu.
W obliczu tego wyzwania, szef publicznej grupy RTP, Nicolau Santos, zaproponował stworzenie jednej platformy streamingowej dla trzech nadawców, aby ułatwić tym samym dystrybucję treści.

Źródło: jornaldenegocios.pt 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

439 zł Więcej...