reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Chwilowa awaria satelity Inmarsat I-4 F1

dodano: 2023-04-20 11:09 | aktualizacja: 2023-04-20 22:19
autor: Jan Borejko | źródło: Inmarsat

Satelita Inmarsat awaria 360px Brytyjski operator satelitarny Inmarsat doświadczył tymczasowej przerwy w działaniu swojego satelity I-4 F1, który zapewnia usługi w paśmie L dla Azji Wschodniej i regionu Pacyfiku. Ta awaria nastąpiła 16 kwietnia o godz. 21:14 UTC. Według spółki natychmiast wszczęto procedury naprawcze. Już 18 kwietnia br. satelita I-4 F1 wrócił do pracy.

Inmarsat
Inmarsat satelita 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Operator satelitarny Inmarsat potwierdził, że natychmiast po incydencie rozpoczął proces przekazywania służb bezpieczeństwa morskiego do satelity ratunkowego zgodnie z zatwierdzonym przez IMSO procesem operacyjnym i pomyślnie zakończył ten proces.

19 kwietnia operator satelitarny przywrócił usługi Classic Aero.
Służby bezpieczeństwa morskiego, które zostały przeniesione do satelitów ratunkowych zgodnie z zatwierdzonym przez IMSO procesem operacyjnym, 18 kwietnia zostały przeniesione z powrotem na I-4 F1, po reaktywacji Inmarsata C.

Usługi Inmarsat Broadband Global Area Network (BGAN), w tym SwiftBroadband i SwiftBroadband-Safety, FleetBroadband i BGAN, są obecnie przywracane i optymalizowane. Większość umów najmu została już przywrócona, pozostałe mają pierwszeństwo i spodziewane są wkrótce. Stwierdzono, że usługi GSPS (telefon satelitarny) nadal będą adresowane.

Inmarsat wyraził ubolewanie z powodu awarii i przeprosił wszystkich zainteresowanych użytkowników. Wiele usług świadczonych obecnie przez I-4 F1 zostanie przeniesionych na nowego satelity Inmarsat I-6 F1 o dużej mocy w nadchodzących miesiącach, ponieważ Inmarsat kontynuuje inwestycje w nowe i dodatkowe satelity.

Incydent nie miał wpływu na wszystkie inne satelity we flocie pasma L. Należą do nich dwa nowe satelity Inmarsat pracujące w paśmie L: I-6 F1 i F2, do których w 2027 roku dołączą 3 inne nowe mikrosatelity pasma L, Inmarsat-8, zaprojektowane specjalnie w celu poprawy obsługi usług bezpieczeństwa w paśmie L.

Źródło: inmarsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy satelitarni


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...