reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CW blockery dla Wizji TV

dodano: 2001-08-13 00:09 | aktualizacja: 2001-08-13 00:09
autor: | źródło:

W związku z tym, że UPC Broadcast Centre przesłało do kilkunastu tysięcy kart Wizji TV rekordy i karty te zostały zblokowane, to na czarnym rynku wyraźnie zwiększyło się zainteresowanie tzw. blockerami dla systemu CryptoWorks.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Począwszy od poniedziałku 30 lipca centrum nadawcze UPC Broadcast Centre Ltd z Maidstone rozpoczęło operację blokowania powtórnie aktywowanych kart oryginalnych dla Wizji TV.

W sumie UPC przesłało seriami według numerów 3 puste, prawdopodobnie zaszyfrowane rekordy do ponad 50 tysięcy kart Wizji TV, które uważane są za "zaginione". Jeśli karta pozostawała w terminalu Wizji TV (nawet niewłączonym, ale na kanale Wizji TV), to rekordy zostały przesłane (tzw. A0). Objawia się to czarnym ekranem bez żadnego komunikatu.

Oto wyjaśnienie od jednego z czytelników (cytat z forum):

"Problem nie dotyczy tego co jest na karcie, tylko tego co idzie z tunera do karty, a idzie w INS 4C błędna sygnatura, co podowoduje że karta nie odsyła do tunera zdekodowanego ControlWord i jest ciemość na ekranie. Na określony serial karty idą ECM z błędną sygnaturą."

Na rynku jest wiele blockerów, które uniemożliwiają dosłanie do karty rekordów i jej blokadę. Blockery dla CW (CryptoWorks) można podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne. Wewnątrz, to w przeróbka w tunerach Philipsa (w 3010 łatwiej niz w 6010) i ingerencja w tuner, co łatwo później stwierdzić zwłaszcza, gdy tuner trzeba by było zwrócić.

Zewnętrznych blockerów dla CryptoWorks też jest wiele w zależności od projektu płytki drukowanej, umieszczenia czytnika kart i oprogramowania. I tu trzeba wiedzieć do czego jest dany blocker -ważne jest oprogramowanie: do terminali Wizji TV, Humaxa CRCI z wbudowanym CW, czy też modułu CryptoWorks CI CAM. Niepewność może się skończyć blokadą karty.

Blockery CW na giełdach i w Internecie kosztują od 60-120 zł. Nazywane są nazwami własnymi typu: Blocker CW, Analfabeta 2 itp. Wykonanie jest naprawdę bardzo różne, począwszy do fatalnego, do dość profesjonalnego. Sam blocker, to płytka, czytnik i układ PIC16F84 -nic więcej nie licząc odpowiedniego oprogramowania, które ratuje kartę przed blokadą.

Pojawiły się też blockery dla Polsatu Cyfrowego, dające możliwość oglądania pełnego pakietu...


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...