reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CDA Premium w HbbTV na MUX 8 telewizji naziemnej

dodano: 2023-03-01 15:55
autor: Anita Kaźmierska | źródło: CDA/satkurier.pl

CDA Premium Od 1 marca br. w naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce dostępna jest usługa streamingowa CDA Premium z filmami i serialami. Można ją znaleźć na pozycji 86. w LCN w ramach MUX 8. Do działania CDA Premium niezbędny jest odbiornik z włączoną funkcją HbbTV, podłączony do Internetu. Aplikacja CDA w HbbTV nie zapewnia dostępu do telewizji na żywo ani do wideo użytkowników.

CDA Premium HbbTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spółki CDA oraz Emitel zawarły umowę na świadczenie usług dodatkowych w MUX 8, dzięki czemu od 1 marca br. aplikacja z filmami i serialami CDA Premium jest dostępna dla odbiorców tego multipleksu telewizji naziemnej.

Aplikacja CDA Premium jest zgodna ze standardem HbbTV 1.5 lub wyższym, a na MUX 8 jest dostępna na 86. pozycji w LCN. Dzięki temu odbiorcy naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, którzy korzystają z odbiornika telewizyjnego podłączonego do Internetu, uzyskają jeszcze łatwiejszy dostęp do tej płatnej usługi oferującej bibliotekę ponad 12 tys. filmów pełnometrażowych, bajek i seriali.
 

- Cały czas rozwijamy platformę CDA Premium. Nie tylko pozyskując licencje na nowe filmy i seriale, które cały czas powiększają naszą bibliotekę, ale także w zakresie rozbudowy i poprawy infrastruktury technicznej oraz powiększania naszego zasięgu i możliwości dotarcia do widza. Obecność na multipleksie ósmym, a dzięki temu dostęp do milionów odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce jest dla nas dużym wydarzeniem - komentuje Jarosław Ćwiek, prezes zarządu CDA S.A.

- Telewizja naziemna cieszy się bardzo dużą popularnością w Polsce. Od kilku lat kanały linearne wzbogaca oferta telewizji hybrydowej rozwijana na bazie technologii HbbTV. Po podłączeniu odbiornika do sieci Internet widzowie zyskują dodatkowe treści na żądanie i funkcjonalności. Cieszymy się, że CDA S.A. dostrzegł ten potencjał i zdecydował się uruchomić swój serwis dla widzów telewizji naziemnej - dodaje Maciej Staszak, wiceprezes zarządu Emitel S.A.

Usługa CDA Premium działa w modelu subskrypcyjnym, oferując dostęp do katalogu filmów i seriali na życzenie (ponad 12 tys. pozycji) oraz telewizji na żywo (dostępne są różne pakiety programów, łącznie w ofercie jest ponad 90 stacji telewizyjnych). 30-dniowy dostęp do CDA Premium kosztuje 23,99 zł.

Więcej na temat HbbTV w Polsce można znaleźć w wydaniu SAT Kuriera 1-2/2023 (dostępnym wyłącznie online). Znalazł się tam również raport z testów odbiornika Opticum HbbTV T-Box. Poniższe zrzuty ekranu z CDA Premium pochodzą właśnie z tego urządzenia.
 
Strona główna aplikacji CDA Premium po zalogowaniu
Aplikacja CDA Premium - kategorie
Aplikacja CDA Premium - strona serialu „The Chosen”
Streaming serialu „The Chosen” - w CDA Premium jest już dostępny 2. sezon z lektorem
Aplikacja CDA Premium - profil dla dzieci


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...