reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

32 mln dol. odszkodowania za piractwo Dish Network

dodano: 2023-02-08 11:49
autor: Dr. Hack | źródło: IBCAP.org

czaszka czerwona red TV piracy piractwo 360px W powiązanych sprawach federalny sąd okręgowy i federalny sąd upadłościowy, oba na Florydzie (USA), nakazały Hishamowi Mansi Ibrahemowi i Nezarowi Saeedowi Hammo, amerykańskim sprzedawcom pirackiej usługi ATN, zapłacić 32,1 mln dol. łącznego odszkodowania za umyślne naruszenie praw autorskich. Sprawy zostały wniesione przez DISH Network, członka organizacji handlowej International Broadcaster Coalition Against Piracy (IBCAP). Dowody w tej sprawie zostały zebrane przez laboratorium antypirackie IBCAP we współpracy z firmą Nagra - specjalizującą się w systemach dostępu warunkowego, m.in. stosowanym przez DISH Network.

satkurier.pl
Piracy piractwo czaszka satkurier.pl 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obie osoby, które stanęły przed sądem, sprzedawały piracką usługę ATN za pośrednictwem firmy znanej jako Alfa TV Inc., która również została uznana za odpowiedzialną, wraz z Haithamem Mansi, szwedzkim właścicielem i operatorem Alfa TV, Inc.

Nielegalna usługa streamingowa ATN nie jest już świadczona na terenie USA.

Jeden ze współoskarżonych, Nezar Saeed Hammo, złożył wniosek o upadłość w trakcie postępowania przed sądem rejonowym, próbując uniknąć odpowiedzialności. Przeciwko Hammo została złożona skarga adwersyjna w celu ustalenia niespłacalności długu wobec niego. Podobnie jak w przypadku podobnych powództw przeciwko osobom umyślnie naruszającym prawa autorskie, sąd upadłościowy orzekł, że wyrok jest nieusuwalny, ponownie wykazując, że osoby naruszające prawo nie mogą korzystać z systemu upadłościowego w celu uniknięcia odpowiedzialności za umyślne naruszenie praw autorskich. 

Oba sądy nakazały pozwanemu zaprzestanie „dystrybucji, dostarczania, sprzedaży lub promowania jakiegokolwiek produktu lub usługi, w tym dekoderów ATN, aplikacji, subskrypcji usług oraz wszelkich innych dekoderów i usług subskrypcji telewizji, które odtwarzają, kopiują transmitować, przesyłać strumieniowo, rozpowszechniać ani publicznie prezentować żadnego z [kwestionowanych kanałów członkowskich IBCAP] ani żadnego programu, który obejmuje lub pojawia się na którymkolwiek z [kwestionowanych kanałów członkowskich IBCAP] w Stanach Zjednoczonych”.  

- Po raz kolejny sądy federalne nałożyły ogromne nagrody finansowe na osoby w USA, które sprzedawały usługi pirackie 

– 
powiedział Chris Kuelling, dyrektor wykonawczy IBCAP. 

Ta sprawa jest kolejnym przykładem tego, dlaczego sprzedaż usług pirackich nie jest warta ryzyka dla detalistów. Należy również zaznaczyć, że sprzedawcy usług pirackich nie mogą wykorzystać bankructwa do ochrony przed swoją nielegalną działalnością. W tym przypadku, podobnie jak w przypadku innych umyślnych osób naruszających prawa autorskie, które próbowały wykorzystać bankructwo, aby uniknąć wyroków, sąd upadłościowy stwierdził, że wyrok wydany przeciwko panu Hammo nie zostaje anulowany przez ogłoszenie upadłości.


Źródło: ibcap.org 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...