reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

CES 2023 z większą liczbą odwiedzających i bez rosyjskich firm

dodano: 2023-01-09 14:09
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CES/Obob.tv

CES Consumer targi Las Vegas 2023360px Targi technologiczne CES (Consumer Electronics Show) w Las Vegas wracają do swoich dawnych rozmiarów po problemach podczas epidemii koronawirusa. Od czwartku 5 stycznia do niedzieli 8 stycznia targi CES 2023 odwiedziło 115 tys. zwiedzających. Rok temu pierwsze od wybuchu pandemii targi CES zgromadziły tylko 45 tys. uczestników (w 2020 r. było 171 tys., a w 2021 r. były tylko wydarzenia online). Tym razem ze względu na napaść Rosji na Ukrainę z wystawy CES 2023 wykluczono rosyjskie firmy

CES
CES Logo Consumer Technology Association 2023 logo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Liczba wystawców wzrosła do 3200
Przed pandemią było 4,4 tys. wystawców. Targi CES to wydarzenie wyłącznie dla gości branżowych i dziennikarzy. To globalne miejsce spotkań branży elektronicznej – w ostatnich latach stało się także miejscem, w którym branża motoryzacyjna daje spojrzenie na przyszłość.

Rosyjskie firmy wykluczone z wystawy CES
Tym razem rosyjskich firm nie wpuszczono na największą światową wystawę nowych technologii Consumer Electronics Show - CES, która tradycyjnie odbywa się w styczniu w Las Vegas (Nevada, USA). 

Szef organizacji Consumer Technology Association, która organizuje wystawę, Gary Shapiro, powiedział BBC British Broadcasting Corporation, że w tym roku rosyjskim firmom odmówiono udziału w wystawie ze względu na sytuację polityczną.

Shapiro powiedział też, że decyzja o wyrzuceniu rosyjskich potencjalnych wystawców nie została podjęta z powodu polityki USA, ale była wyrazem stanowiska samych organizatorów wystawy CES. Jednak według Shapiro CES jest gotowy przyjąć rosyjskie firmy, które po rozpoczęciu napaści Rosji na Ukrainę w lutym 2022 r. przeniosły się do innych krajów.

CES 2023 w liczbach:

• Ponad 3200 wystawców, w tym 1000 nowych
• Ponad 115 000 uczestników (dane przed audytem)
• Ponad 40 000 międzynarodowych uczestników z ponad 140 krajów (dane przed audytem) liczby)
4800 globalnych mediów z 69 krajów (dane przed audytem)
60% firm z listy Fortune 500 

Najważniejsze trendy na targach CES 2023

Ponad 3200 firm, w tym Abbott, Amazon, Bosch, BMW, Canon, Delta, Google, Hisense, John Deere, LG Electronics, Microsoft, Qualcomm, Panasonic, Samsung, Sony i Stellantis, które wprowadzają na rynek produkty, zawiera kluczowe trendy na targach CES.

Wśród wystawców 19 firm otrzymało od organizatorów targów prestiżową nagrodę „Best of Innovation”, w tym dwie firmy z Niemiec. Z jednej strony niemiecki start-up Bionic z Berlina i Augsburga otrzymał nagrodę za egzoszkielet o nazwie Cray X

Druga nagroda CES Innovation Award dla niemieckiego wystawcy trafiła do grupy technologicznej Bosch. Został doceniony za swój system „RideCare Companion”, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa kierowców i pasażerów w usługach wspólnych przejazdów i taksówkach. Rozwiązanie składa się z kamery zewnętrznej i wewnętrznej. W zestawie znajduje się również przycisk SOS, za pomocą którego kierowca może zainicjować połączenie z call center. Centrum alarmowe Bosch ma wtedy dostęp do strumienia wideo na żywo i może również określić lokalizację pojazdu, aby móc wysłać pomoc w nagłym wypadku.

CES powraca do Las Vegas, 9-12 stycznia 2024 r.

 

Źródło: ces.tech  ces.tech  obob.tv

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...