reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Polki w Gruzji” – premiera reportażu TVP Polonia

dodano: 2022-12-05 16:08
autor: Janina Klepacka | źródło: TVP

Polki w Gruzji TVP Polonia 360px W środę, 7 grudnia o godz. 17:20, TVP Polonia wyemituje reportaż Pauliny Drażby „Polki w Gruzji”. Dziennikarka TVP Polonia pokazuje kraj oczami swoich bohaterek - niezwykłych Polek, które mieszkają tam od lat. - Bohaterki reportażu to niezwykłe Polki, które przedstawiają Gruzję ze swojej perspektywy. Odwiedzamy miejsca ważne w ich życiu prywatnym i zawodowym. To tu, w Gruzji, odnalazły drugi dom, kontynuując karierę zawodową. Każda z nich widzi ten kraj inaczej - mówi Paulina Drażba.

TVP
Polki w Gruzji TVP Polonia 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Magda Nowakowska jest tłumaczką gruzińskiej i polskiej literatury współczesnej, dwukrotnie nominowaną do prestiżowej, literackiej nagrody Saba. Justyna Mielnikiewicz to wybitna fotoreporterka, która współpracowała z wieloma międzynarodowymi redakcjami m.in.: "The New York Times", "Le Monde" czy „Stern".

Klaudia Kosicińska​​​​​​​, doktorantka Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk przygląda się mniejszości azerbejdżańskiej w Gruzji obserwując codzienność na wielokulturowym pograniczu, a Martyna Kaczmarzyk, autorka bestsellera „Gruzja. Jak żyje się Polce w krainie wina, gościnności i drogowych absurdów”, zdobyła Gruzję przebojem - zakładając firmę i odnosząc sukces.


- W Gruzji nigdy nie zabraknie ptaków i opowieści – to sentencja, która doskonale charakteryzuje ten kraj

– opowiada Magdalena Nowakowska, tłumaczka, animatorka kultury, ekspertka ds. komunikacji, która mieszka w Gruzji już ponad 20 lat.

 - Moje pierwsza myśl tuż po przyjeździe do Gruzji - a pierwszy raz trafiłam tutaj zaraz po Nowym Roku - była: Boże jak ci ludzie potrafią się bawić! – mówi Nowakowska, dodając, że tak naprawdę nie jest to wcale łatwy kraj do życia.

- Mnie nigdy to jednak nie przeszkadzało. Zadecydował głos serca. W Tbilisi mieszają się różne kultury, języki; miasto powstawało na styku wielkich imperiów i kultur. I to wszystko widać – i w architekturze, i w muzyce

– opowiada Magdalena Nowakowska.„Polki w Gruzji” już 7 grudnia o godz. 17:20 na antenie TVP Polonia.

Źródło: polonia.tvp.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...