reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UOKiK prowadzi postępowanie wobec Vectry

dodano: 2022-12-01 11:48
autor: Jerzy Kruczek | źródło: UOKiK

UOKiK Vectra nie wykonała w pełni warunku nałożonego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przy zakupie spółki Multimedia Polska. Prezes UOKiK, Tomasz Chróstny, wszczął postępowanie w sprawie nałożenia kary finansowej na spółkę.

Vectra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sprawa dotyczy decyzji z początku stycznia 2020 roku. Prezes UOKiK wydał decyzję, w której zgodził się na transakcję pomiędzy operatorami telewizji kablowej i dostawcami internetu. Vectra mogła przejąć spółkę Multimedia Polska, jednak musiała spełnić warunek określony w decyzji. Dotyczył on łącznie 21 miejscowości i składał się z dwóch części. Pierwsza miała charakter strukturalny, czyli polegała na sprzedaży sieci w 8 miastach. W pozostałych 13 miejscowościach Vectra musiała umożliwić klientom zmianę operatora bez ponoszenia kosztów.
 

- Z informacji, które posiadamy, wynika, że Vectra dotychczas nie wykonała w pełni nałożonego warunku strukturalnego. Sprzedała sieć jedynie w 3 miastach. W 5 pozostałych - wbrew wydanej decyzji - warunek nie został wykonany, co rodzi ryzyko ograniczenia konkurencji. Dlatego wszcząłem postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej na spółkę - mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

Vectra wypełniła warunek dotyczący zmiany operatora przez abonentów, a także sprzedała sieć w Gorzowie Wielkopolskim oraz Pruszczu Gdańskim i Pogórzu. Natomiast nie sprzedała dotychczas sieci w Kwidzynie, Łowiczu, Ostródzie, Olsztynie i Stargardzie.

Kara może wynieść do 10 tys. euro za każdy dzień opóźnienia w wykonaniu decyzji warunkowej. Prezes Urzędu może także uchylić decyzję warunkową, jeżeli przedsiębiorcy nie spełniają nałożonych warunków.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...