reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Podpisanie ostatecznej umowy o połączeniu Eutelsat i OneWeb

dodano: 2022-11-15 10:37
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Eutelsat plus OneWeb partnerstwo satelita 360px Nastąpiło oficjalne podpisanie ostatecznej umowy o połączeniu dwóch operatorów satelitarnych Eutelsat i OneWeb. Po zaopiniowaniu przez organy pracownicze proponowanej fuzji firm Eutelsat Communications i OneWeb, która została ogłoszona 26 lipca 2022 r., zarząd Eutelsat Communications zatwierdził transakcję. Następnie główni akcjonariusze Eutelsat i OneWeb (Bharti, rząd Wielkiej Brytanii, Softbank i Hanwha) podpisali 14 listopada br. ostateczną umowę o fuzji.

Eutelsat/satkurier.pl
Eutelsat Oneweb satelita fuzja 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zakończenie transakcji podlega zwyczajowym warunkom, w szczególności zatwierdzeniu przez odpowiednie organy regulacyjne.

Biorąc pod uwagę obecnie oczekiwany harmonogram przeglądu przez te organy, obecnie oczekuje się, że nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Eutelsat zwołane w celu zatwierdzenia transakcji odbędzie się w drugim lub trzecim kwartale 2023 r. Ta potencjalna zmiana w stosunku do pierwotnie ogłoszonego harmonogramu nie powinna mieć istotny wpływ na perspektywy finansowe połączonego podmiotu publikowane w związku z planowanym połączeniem.

Po zakończeniu transakcji Rada Dyrektorów będzie składać się z 15 dyrektorów, w tym przewodniczącego i współprzewodniczącego (wiceprezesa): obecny przewodniczący Eutelsat (niezależny), który będzie przewodniczącym przyszłej rady dyrektorów , obecny dyrektor generalny Eutelsat, który pozostanie takim, dwóch dyrektorów zaproponowanych przez Bharti, w tym Sunil Bharti Mittal jako współprzewodniczący, jeden dyrektor zaproponowany przez Bpifrance Participations, jeden dyrektor zaproponowany przez rząd Wielkiej Brytanii, jeden niezależny dyrektor reprezentujący Fonds Stratégique de Participations, jeden niezależny dyrektor zaproponowany przez Hanwha, trzech niezależnych dyrektorów zaproponowanych przez OneWeb i czterech niezależnych dyrektorów zaproponowanych przez Radę Dyrektorów Eutelsat, z których trzech ma zostać wybranych spośród obecnych dyrektorów Eutelsat.

Co ciekawe Eutelsat na końcu komunikat podał, że „nie ma pewności, że proponowane połączenie Eutelsat Communications i OneWeb zostanie zrealizowane lub że oczekiwane korzyści zostaną zrealizowane."

Fuzja ma na celu lepsze wykorzystanie w przyszłości możliwości flot satelitów obu operatorów, szczególnie myśli się tu o internetowych satelitach OneWeb.

Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...