reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

71 s od kliknięcia w piracką stronę ryzyko utraty tożsamości

dodano: 2022-09-20 15:19
autor: HP | źródło: AAPA

AAPA logo antypiracka awards 2020 360px.jpg Badanie przeprowadzone przez organizację Audiovisual Anti-Piracy Alliance (AAPA), dotyczące złośliwego oprogramowania i piractwa audiowizualnego, wykazało poważne zagrożenia dla europejskich konsumentów. Niezależny raport, opracowany przez profesora Paula Wattersa, honorowego profesora kryminologii i badań nad bezpieczeństwem na Macquarie University w Australii, pokazuje, że w ciągu 71 sekund od kliknięcia na piracką stronę internetową konsument jest narażony na ryzyko utraty tożsamości w wyniku kradzieży danych uwierzytelniających i żądania okupu.

AAPA
71 sekund AAPA piractwo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ryzyko zainfekowania przez złośliwe oprogramowanie jest jeszcze wyższe w przypadku konsumentów uzyskujących dostęp do pirackich treści za pośrednictwem aplikacji, przy czym 57 proc. szans na to, że zostaną one dostarczone z wbudowanym złośliwym oprogramowaniem.

Podobnie jak konsumenci na całym świecie, europejscy użytkownicy pirackich witryn audiowizualnych, aplikacji, nielegalnych urządzeń do przesyłania strumieniowego i dekoderów (STB) często uważają, że korzystając z tych usług, mogą uzyskać „coś za nic”. 

Piractwo jest często postrzegane jako przestępstwo bez ofiar. 
Dowody przedstawione w tym badaniu pokazują, że ofiarą jest konsument poprzez ukierunkowane dostarczanie i instalację złośliwego oprogramowania (złośliwego oprogramowania) na urządzeniach konsumenckich, podczas gdy użytkownicy korzystają z pirackich witryn audiowizualnych, aplikacji, ISD i STB. Wpływ tych infekcji złośliwym oprogramowaniem może skutkować kradzieżą tożsamości i oszustwami dla konsumenta, ale także przenoszeniem się na boki i dalszą infekcją w dowolnej sieci korporacyjnej, z którą są połączone, na przykład zdalna praca w domu za pośrednictwem wirtualnej sieci prywatnej (VPN). Zachowania konsumentów stanowią bezpośrednie zagrożenie dla sieci korporacyjnych,


W badaniu tym zbadano techniki infekcji złośliwym oprogramowaniem wśród wielu różnych podmiotów atakujących europejskich konsumentów, stwierdzając, że złośliwe oprogramowanie można pobrać za pomocą złośliwych reklam, złośliwych wyskakujących okienek, fałszywych instalacji rozszerzeń przeglądarki, przejmowania powiadomień przeglądarki, blokowania powiadomień, oprogramowania reklamowego, instalacji złośliwego oprogramowania i banerów reklamowych. Ponadto badanie wykazało średnio 57% szans na zainstalowanie pirackiej aplikacji audiowizualnej z wbudowanym złośliwym oprogramowaniem. 

Pełny raport jest do pobrania tu.


Prezentując raport w imieniu profesora Wattersa na warsztatach dotyczących piractwa cyfrowego International Intellectual Property Investigators College (IIPCIC) w Seulu, Mark Mulready, współprzewodniczący AAPA i VP Cyber ​​Services, Irdeto, powiedział:

- Ten raport podkreśla bardzo prawdziwe ukryte ryzyko dla konsumentów, którzy uzyskują dostęp do pirackich treści i przedsiębiorstw, które je zatrudniają. Raport wskazuje również, że obecne prawodawstwo UE nie jest wystarczające, aby złagodzić te zagrożenia, które wymagają natychmiastowej uwagi decydentów politycznych i prawodawców.

- Zbliżająca się ustawa UE o cyberbezpieczeństwie stanowi jedną z okazji do wzmocnienia naszych zabezpieczeń przed złośliwym oprogramowaniem. W swoich rozmowach ze sklepami z aplikacjami AAPA będzie również wzywać gospodarzy do bardziej rygorystycznej analizy due diligence przed uruchomieniem aplikacji.

- Odwiedzając piracką transmisję lub pobierając piracką aplikację, konsumenci są bardzo narażeni na infekcję złośliwym oprogramowaniem – ostrzegł Watters.

- Na podstawie tych badań wydaje się, że pojawiającym się trendem jest wykorzystywanie konsumentów przez cyberprzestępców do przenoszenia ładunku do sieci korporacyjnej za pośrednictwem wirtualnej sieci prywatnej. Oglądanie pirackiego strumienia w porze lunchu może nie tylko zaoszczędzić kilka dolarów – może doprowadzić do upadku firmy poprzez ukierunkowany atak złośliwego oprogramowania.


Źródło: aapa.eu 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kradzież danych


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

339 zł Więcej...