reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Cyberatak na T-Mobile dotknął około 37 mln klientów

dodano: 2023-01-20 11:57 | aktualizacja: 2023-01-20 12:16
autor: HP | źródło: T-Mobile/Deutsche Telekom

T-Mobile US czaszka piractwo 360px.jpg Hakerzy uzyskali dostęp do danych około 37 mln abonentów spółki zależnej Deutsche Telekom - T-Mobile US. Firma poinformowała o tym w czwartek 19 stycznia po zamknięciu giełdy w USA. Cyberatak został wykryty 5 stycznia 2023 roku. Z pomocą zewnętrznych ekspertów źródło ataku zostało znalezione i powstrzymane w ciągu jednego dnia od ujawnienia cyberzagrożenia. Śledztwo nadal trwa, ale obecnie nie ma dowodów na to, że udało się przeniknąć do systemu lub sieci.

T-Mobile US
T-Mobile US czaszka piractwo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mimo to amerykański operator telefonii komórkowej, należący do grupy Deutsche Telekom, nie wykluczył, że incydent, który rozpoczął się około 25 listopada, może skutkować wysokimi kosztami. Akcje T-Mobile początkowo spadły o dobre 2% w handlu po godzinach w USA. Jednak zdaniem firmy nie chodzi tu o bardzo wrażliwe dane klientów. Według wstępnych ustaleń skradziono numery telefonów, dane urodzenia i adresy rozliczeniowe, ale nie udało się ukraść haseł, numerów kart kredytowych ani numerów ubezpieczenia społecznego.

Według T-Mobile, na podstawie poprzedniego dochodzenia, konta klientów i dane finansowe nie były bezpośrednio zagrożone. Ale śledztwa były kontynuowane. W ostatnich latach firma była wielokrotnie celem ataków hakerów.

W 2021 roku T-Mobile padł ofiarą ataku, w którym według ówczesnej firmy dane ponad 40 mln byłych klientów dostały się w ręce hakerów. W 2015 roku w wyniku ataku na serwery operatora wykradziono wrażliwe dane ponad 15 mln klientów T-Mobile.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telkomy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...