reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Inea dostawcą najszybszego Internetu domowego w 2021 wg SpeedTest.pl

dodano: 2022-01-10 14:15
autor: Anita Kaźmierska | źródło: INEA/SpeedTest.pl/satkurier.pl

Inea INEA zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu dostawców najszybszego Internetu domowego SpeedTest.pl w 2021 roku i uzyskała wynik pobierania danych na poziomie 170,7 Mb/s oraz bardzo dobry wynik wysyłania: 163,6 Mb/s. INEA wyprzedziła zaledwie o ok. 1,7 Mb/s UPC Polska, które z wynikiem 169 Mb/s jest jednocześnie najszybszą spośród sieci ogólnopolskich. Podium zamknął T-Mobile z downloadem na poziomie 156 Mb/s. Tuż za nim uplasowała się Vectra z wynikiem 141,5 Mb/s.

INEA
INEA najszybszy internet domowy SpeedTest pl


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
INEA zajęła także drugie miejsce w rankingu światłowodowym organizowanym przez SpeedTest.pl, osiągając wynik pobierania na poziomie 195,5 Mb/s oraz równie znaczącym wynikiem wysyłania: 201,5 Mb/s. Pierwsze miejsce w rankingu światłowodowym zajął Orange, którego klienci FTTH pobierali dane ze średnią prędkością 199,3 Mb/s. Trzecia jest Netia (195,3 Mb/s).
 

- W INEA od lat stawiamy na dwie podstawowe kwestie: świadczenie najwyższej jakości usług w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Zwycięstwo w rankingu SpeedTest.pl jest potwierdzeniem słuszności przyjętej strategii i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Cieszę się, że najlepsze rozwiązania i usługi, jakie oferuje INEA, mogą być świadczone już w 8 województwach w kraju, bo naszym celem jest rosnąca liczba osób, które mogą bez ograniczeń korzystać z szybkiego Internetu światłowodowego do pracy, nauki czy rozrywki - komentuje Maciej Piechociński, prezes INEA Sp. z o.o.

Tegoroczne zwycięstwo INEA jest piątym z rzędu zwycięstwem w rankingu rocznym SpeedTest.pl - wcześniej przez 4 lata z rzędu operator święcił triumfy w rankingu ogólnym.

W ramach podsumowania roku 2021 SpeedTest.pl przygotowane zostały 4 rankingi:
  • Internetu domowego - zwycięzcami INEA i UPC Polska,
  • światłowodowego (FTTH) - zwycięzcą Orange,
  • mobilnego - zwycięzcą T-Mobile,
  • oraz po raz pierwszy ranking 5G, będący częścią rankingu mobilnego - zwycięzcą Plus.

O kwalifikacji danego ISP do rankingu decyduje minimum 0,5 proc. udziału w całkowitej liczbie testów w danej kategorii, a o miejscu w rankingu średni wynik dla prędkości pobierania danych (download) za cały 2021 rok.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

269 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...