reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Redge Media CDN dołączył do węzła wymiany ruchu EPIX

dodano: 2022-11-16 10:18
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Grupa MiŚOT

Grupa MiŚOT Redge Technologies Redge Media CDN - jeden z największych w kraju systemów klasy CDN, dołączył do - należącego do Grupy MiŚOT - węzła wymiany ruchu EPIX stykami o przepływności kilkuset Gb/s w Warszawie, Katowicach i Pradze. Grupa dostarcza nowemu partnerowi tranzyty globalne operatorów Tier 1 oraz szerokopasmowe transmisje krajowe i międzynarodowe.

Grupa MiŚOT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Dzięki tej współpracy uczestnicy EPIX i ich klienci mają bezpośredni dostęp do treści dystrybuowanych przez Redge Media CDN, m.in. treści wideo Player.pl oraz PlayNow.pl. Są one dostępne bezpłatnie w ramach usług Open Peering EPIX w węzłach w Warszawie i Katowicach, wkrótce w Poznaniu i nowej lokalizacji EPIX w Jaworznie - informuje Krzysztof Czuszek, wiceprezes MiŚOT SA i lider projektu EPIX.

Dostęp do EPIX - największego węzła wymiany ruchu IXP w Polsce - zabezpiecza Redge Media CDN w dystrybucji treści do blisko 1000 operatorów telekomunikacyjnych obsługujących ponad połowę klientów indywidualnych w Polsce. Nowy partner EPIX-a uzyskał pełną kontrolę nad trasami dystrybucji treści oraz zmniejszenie czasu dostępu i niezawodności ścieżek.
 

- Redge Media CDN uzyskał dostęp do naszych EPIX-ów, transmisje, tranzyty, a jego klienci - najkrótszą drogę do swoich odbiorców - podsumowuje Krzysztof Czuszek.

- Redge Media CDN już w tej chwili obsługuje ruch na poziomie blisko 2 terabitów na sekundę. Współpraca z grupą MiŚOT to kolejne setki gigabitów na sekundę pojemności sieciowej, w krytycznych dla nas lokalizacjach - w Polsce i Czechach - komentuje Wojtek Turak, dyrektor Redge Media Video Delivery Platform w Redge Technologies.

W maju 2022 roku Grupa MiŚOT założyła z Beyond.pl konsorcjum TeleSynergia. Jego celem jest dostarczanie przez współpracujące podmioty usług premium, które do tej pory nie były dostępne na polskim rynku data center i telekomunikacyjnym. Współpraca EPIX-a z Redge Technologies wpisuje się w tę ideę - pozwala na powiązanie interesów twórców i dystrybutorów kontentu internetowego z operatorami telko. Zyskują oni ekonomicznie i technicznie na dwukierunkowej utylizacji transmisji, tranzytów i dostępu. Współpracujące podmioty płacą mniej za tranzyty globalne oraz transmisje krajową i międzynarodową.

Węzeł EPIX wystartował oficjalnie w 2010 roku, ale jego początki sięgają lat 2007-2008, kiedy to śląskie lokalne sieci zaczęły łączyć się, a ich właściciele zjednoczyli się pod wspólną egidą Stowarzyszenia e-Południe.

Dziś EPIX jest największym w Polsce punktem wymiany ruchu, opartym na trzech niezależnych węzłach w Katowicach, Warszawie i Poznaniu, zapewniającym dostęp do taniej i wysokiej jakości transmisji danych z większością węzłów telekomunikacyjnych w Polsce.

EPIX zapewnia też niezależny dostęp do międzynarodowych operatorów, takich jak Arelion (d. Telia), Lumen, Liberty Global, GTT, Hurricane Electric i Telecom Italia Sparkle oraz punktów wymiany ruchu DE‑CIX, NIX, Peering.cz. Obecnie skupia prawie 1000 operatorów telekomunikacyjnych i dostawców treści.

W rankingu IXP Hurricane Electric, punkt EPIX Katowice znalazł się w pierwszej dziesiątce na świecie wśród ponad 900 węzłów wymiany ruchu, a ruch w całej sieci EPIX odnotował wartości ponad 3 Tb/s.

Redge Technologies jest ekspertem w dziedzinie OTT i edge computing, obecnym na rynku od 2007 roku. Współwłaścicielem spółki jest Grupa Play. Flagowym rozwiązaniem firmy jest Redge Media - platforma OTT dostępna w modelach PaaS i on-premise, składająca się z Service Delivery Platform oraz Video Delivery Platform, którego elementem jest rozproszony system dystrybucji treści (CDN), stworzony w architekturze edge computing. Firma Redge Technologies stworzyła również Redge Guardian – oprogramowanie służące do mitygacji wieloterabitowych ataków DDoS.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...