reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nadawca TV Trwam wniósł do KRRiT o przedłużenie koncesji

dodano: 2022-01-12 14:12
autor: Anita Kaźmierska | źródło: press.pl/satkurier.pl

TV Trwam Telewizja Trwam 11 stycznia br. do Krajowej Rady Radiofonii wpłynął wniosek ze strony Fundacji Lux Veritatis o przedłużenie koncesji dla kanału TV Trwam o kolejne 10 lat. Obecna koncesja obowiązuje do 12 marca 2023 roku, jednak zgodnie z przepisami, o przedłużenie koncesji należy wystąpić co najmniej rok przed jej wygaśnięciem.

TV Trwam/satkurier.pl
Tadeusz Rydzyk TV Trwam


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Fundacja Lux Veritatis za możliwość nadawania w naziemnej telewizji cyfrowej kanału TV Trwam płaci 1,29 mln zł rocznie - dziesięcioletnia koncesja kosztuje ją łącznie 12,9 mln zł. Stacja dostępna jest w MUX 1, a także - osobno - drogą satelitarną za pośrednictwem Astry (19,2°E).

Zgodnie z koncesją, TV Trwam to kanał o charakterze wyspecjalizowanym: edukacyjno-poradniczym i religijnym. Ma służyć pełnemu i autentycznemu rozwojowi człowieka poprzez uwrażliwienie go w duchu wartości chrześcijańskich na rolę państwa i rodziny oraz kwestie społeczno-ekonomiczne i obywatelskie. Edukować w zakresie historii i współczesności chrześcijaństwa, pogłębiać życie wewnętrzne jego odbiorców, wspierać kształtowanie współczesnej świadomości chrześcijańskiej w duchu nauczania Stolicy Apostolskiej i jedności z Episkopatem Polski, promować postawy ekumeniczne i działania w duchu dialogu międzyreligijnego, ukazywać dorobek kultury i sztuki sakralnej oraz świeckiej, przekazywać pełne, aktualne informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie.

TV Trwam rozpoczęła oficjalne nadawanie 12 czerwca 2003 roku (z satelity Astra), do MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej trafiła 15 lutego 2014 roku. W 2020 roku udział TV Trwam w rynku wyniósł 0,55 proc. (dane Nielsen Media).

Fundacja Lux Veritatis w 2020 roku uzyskała 46 mln zł przychodów i 18,6 mln zł zysku netto. Jej współzałożycielem i prezesem zarządu jest o. Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor rozgłośni radiowej Radio Maryja oraz Telewizji Trwam.

Źródło: press.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...