reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eva Berneke dyrektorem Eutelsatu od 1 stycznia 2022

dodano: 2021-12-19 15:53 | aktualizacja: 2021-12-19 16:18
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Eutelsat logo 1.07.2020 Eva Berneke została mianowana dyrektorem generalnym Eutelsat. Rada Dyrektorów operatora satelitarna - firmy Eutelsat Communications ogłosiła, że powołuje Evę Berneke na stanowisko Dyrektora Wykonawczego ze skutkiem od 1 stycznia 2022 r. Jednocześnie zostanie ona dokooptowana na członka Rady Dyrektorów.

Eutelsat
Eva Berneke Eutelsat operator prezes 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eva Berneke wnosi duże doświadczenie w dziedzinie telekomunikacji i technologii.
Eutelsat dołącza do KMD, wiodącej duńskiej firmy informatycznej i programistycznej, specjalizującej się w publicznych i prywatnych rozwiązaniach i usługach informatycznych, która jest obecnie częścią Grupy NEC. Podczas swojej kadencji nadzorowała transformację KMD z dostawcy usług głównie rządowych w nowoczesną firmę cyfrową, konkurującą zarówno z sektorem publicznym, jak i prywatnym.

Wcześniej Eva Berneke zajmowała kilka wyższych stanowisk w TDC, dawniej TeleDanmark, największej firmie telekomunikacyjnej w Danii, w szczególności jako szef strategii i szef działu hurtowego firmy. Eva Berneke rozpoczęła karierę w McKinsey, gdzie specjalizowała się w branży TMT i przez 10 lat pracowała w paryskich biurach grupy.

Eva Berneke jest członkiem zarządu międzynarodowych grup Lego i Vestas Wind Systems oraz francuskiej Ecole Polytechnique. Jest absolwentką Duńskiego Uniwersytetu Technicznego, gdzie uzyskała tytuł magistra inżynierii mechanicznej oraz posiada tytuł MBA z INSEAD.
Eva biegle posługuje się językiem francuskim i angielskim.

Komentując swoją nominację, Dominique D'Hinnin, Prezes Zarządu firmy Eutelsat, powiedział:

- Z wielką przyjemnością witamy Evę Berneke w Eutelsacie, która wniesie do nas unikalny zestaw umiejętności łączących głębokie doświadczenie w sektorze telekomunikacyjnym i technologicznym. Moi koledzy z zarządu i ja uważamy, że Eva jest odpowiednią osobą do kierowania przejściem Eutelsat w branży łączności poprzez realizację obrotów telekomunikacyjnych i wykorzystanie inwestycji w OneWeb.


Eva Berneke dodała:

- Jestem niezmiernie podekscytowana dołączeniem do Eutelsatu na tym ekscytującym etapie rozwoju. Eutelsat jest jednym z wiodących operatorów satelitarnych na świecie, a dzięki swoim wynikom w zakresie innowacji, wyjątkowym zasobom orbitalnym i solidnej pozycji finansowej. 


Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...