reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX w Szczecinie przełączony na DVB-T2

dodano: 2021-09-13 13:44
autor: Anita Kaźmierska | źródło: forum.satkurier.pl

MWE Networks Michał Winnicki 10 września br. eksperymentalny multipleks naziemnej telewizji cyfrowej w Szczecinie został przełączony do standardu DVB-T2. Zawiera on następujące kanały w jakości SD: Filmax, Home TV, Nuta.TV, Power TV, Stars.TV, Super TV, Top Kids Jr (Junior Music) oraz TV Okazje. Operatorem szczecińskiego multipleksu jest MWE Networks Michała Winnickiego.

DVB-T2 telewizja naziemna antena


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sygnał multipleksu MWE Networks nadawany z budynku Pazim w Szczecinie, na k. 39 (618 MHz), z mocą 1 kW ERP. Zatem dostęp do niego mają także mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Jak poinformował na forum.satkurier.pl przedstawiciel MWE Networks, jeszcze we wrześniu nastąpi przełączenie MUX w Szczecinie na standard kompresji H.265/HEVC oraz przejście na nadawanie w HD. Aktualnie programy dostępne są w jakości SD, w MPEG-4.

W Polsce oferowanych jest już kilka testowych multipleksów DVB-T2. Oprócz tego dostępnego w Szczecinie, są to również MUX TVP, MUX TVN i MUX Polsatu (BCAST). Największy zasięg ma multipleks DVB-T2 Telewizji Polskiej, którego sygnał nadawany jest z 49 obiektów. MUX TVN dostępny jest z 5 lokalizacji, natomiast emisja MUX Polsatu prowadzona jest w Warszawie i Wrocławiu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...