reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Plus z rekordem szybkości komercyjnej sieci 5G

dodano: 2021-08-10 12:25
autor: Janusz Sulisz | źródło: Polkomtel

Plus Polkomtel Plus w centrum Piotrkowa Trybunalskiego, jako pierwszy operator w kraju, przekroczył szybkość 1 Gb/s w sieci 5G w warunkach komercyjnych. Rekordowy wynik został osiągnięty dzięki agregacji 5G z LTE, informuje Polkomtel, operator sieci Plus.

Polkomtel
Plus Polkomtel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Plus rozwija możliwości 5G w Polsce w oparciu o posiadane zasoby i technologie. W Piotrkowie Trybunalskim sieć 5G Plusa w technologii 2600 MHz TDD została dodatkowo poszerzona o częstotliwości 1800 MHz i 2100 MHz. Dzięki agregacji częstotliwości, w trakcie kilku pomiarów w optymalnych warunkach radiowych, przekroczona została szybkość 1 Gb/s w sieci komercyjnej.
 

- Cały czas rozwijamy nasze 5G. Nie tylko w zakresie pokrycia kraju, ale również parametrów technicznych. Osiągane obecnie szybkości transferu sprawiają, że będzie ono jeszcze lepiej służyło mieszkańcom Polski, którzy mogą korzystać z najlepszego internetu, kiedy i gdzie chcą oraz na wybranym przez siebie urządzeniu 0 powiedział Jacek Felczykowski, Członek Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus.

Dzięki pomyślnemu wdrożeniu rozwiązań umożliwiających agregację nośnych, mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego mogą już teraz cieszyć się najszybszym transferem danych w sieci 5G Plusa, który w tym mieście może znacznie przekraczać 600 Mb/s w przypadku pobierania danych. Obecnie zasięg 5G w Plusie obejmuje ok. 80 proc. powierzchni Piotrkowa.

1 Gb/s już nie tylko w laboratorium

Zastosowane rozwiązanie wykorzystuje sieć 5G Plusa 2600 MHz TDD opartą o architekturę non-stand alone w agregacji z LTE na pasmach 1800 MHz i 2100 MHz, o łącznej szerokości w przypadku transmisji do abonenta (downlink) odpowiednio: 40 MHz dla 5G i 20 MHz + 10 MHz dla 4G. Nowa technologia przekłada się na realne wzrosty szybkości w komercyjnej sieci 5G w tym mieście, informuje Polkomtel.

Wysokie wyniki uzyskiwane podczas pomiarów były powtarzalne. Prace związane ze zwiększeniem szybkości sieci 5G z wykorzystaniem opisanego rozwiązania będą kontynuowane w innych miejscowościach w Polsce. Na liście urządzeń dostępnych w portfolio operatora umożliwiających agregację 5G i LTE w sieci Plus znajdują się: router Huawei 5G CPE Pro 2 oraz smartfony: Samsung Galaxy S21 5G, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G oraz Samsung Galaxy S21+ 5G.

W sumie w Plusie dostępnych jest już kilkadziesiąt smartfonów i routerów obsługujących sieć 5G w technologii 2600 MHz TDD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...