reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Promax z kanałem TVP 4K w ofercie

dodano: 2021-06-10 23:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: Promax/satkurier.pl

TVP 4K W środę, 9 czerwca br. oferta sieci Promax z Ostrowa Wielkopolskiego powiększyła się o stację TVP 4K. - Wprowadzona właśnie nowość to pierwszy kanał w ofercie wielkopolskiego operatora, który jest dostępny w standardzie 4K, zapewniającym jeszcze lepszą jakość sygnału - informuje operator. Stacja dostępna jest dla abonentów na pozycji numer 300.

TVP 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak abonenci sieci Promax mogą odbierać nowy kanał?

- poprzez moduł CAM - abonenci korzystający z modułu CAM będą mogli oglądać kanał TVP 4K, ale ich odbiornik telewizyjny musi obsługiwać rozdzielczość 4K (3840×2160), kodek HEVC i HDR. Aby wyszukać program TVP 4K należy przeprowadzić standardowe skanowanie pasma;
- poprzez dekoder HD - warunkiem jest posiadanie telewizora zgodnego ze standardem DVB-C, obsługującego jednocześnie rozdzielczość 4K (3840×2160), kodek HEVC i HDR. Aby wyszukać program TVP 4K należy przepiąć kabel antenowy z dekodera do telewizora lub połączyć dodatkowym kablem antenowym wyjście loop w dekoderze z wejściem antenowym w telewizorze. Następnie należy przeprowadzić skanowanie pasma.

W ramówce TVP 4K widzowie znajdą transmisje i retransmisje meczów mistrzostw Europy piłkarzy oraz programy sportowe. Kanał ma nadawać (obecnie jest to przekaz testowy) od piątku, 11 czerwca do środy, 11 sierpnia br. Dodajmy, że będzie to ponowny start TVP 4K. Stacja ta nadawała już bowiem przez kilka tygodni w 2018 roku, pokazując transmisje i retransmisje meczów mistrzostw świata piłkarzy (więcej tutaj).

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie do oferty sieci Promax dołączyły takie kanały telewizyjne jak TVP Kobieta HD, Silver TV HD/Antena HD (więcej tutaj), Super Polsat HD, Eska Rock TV, TVP Dokument HD, Polsat Doku HD, Superstacja HD (więcej tutaj), Canal+ Sport 3 HD, Canal+ Sport 4 HD i Canal+ Now HD (więcej tutaj) oraz rozgłośnia Radio 357 (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...