reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Światłowody Fiberhost już dla 600 tys. gosp. domowych

dodano: 2021-05-07 12:22
autor: Jerzy Kruczek | źródło: INEA

Światłowód T-Mobile Orange Mieszkańcy ponad 600 tys. gospodarstw domowych w Polsce mają już dostęp do otwartej sieci światłowodowej Fiberhost. Dzięki temu mogą oni korzystać z szerokiej oferty usług cyfrowych zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich dostawców. Do końca 2022 roku takie możliwości uzyskać mają mieszkańcy ponad 1,3 mln adresów.

INEA
Fiberhost


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sieci Fiberhost obejmują infrastrukturę budowaną przez grupę INEA w ramach środków własnych oraz programów dofinansowanych. Ich zasięg przekroczył już 600 tys. gospodarstw domowych, a do końca przyszłego roku ma objąć ponad 1,3 mln adresów w 8 województwach.

- Naszą misją jest dostarczenie technologii FTTH do jak największej liczby gospodarstw domowych w kraju. Sama budowa infrastruktury nie jest jedynym naszym działaniem na rzecz cyfryzacji. Planujemy także szereg działań, których celem jest zwiększenie zainteresowania usługami światłowodowymi wśród mieszkańców. Rynek otwartych sieci telekomunikacyjnych w Polsce, zarówno po stronie dostawców takiej infrastruktury, jak i dostawców usług dopiero powstaje. Jesteśmy przekonani, że już niebawem będzie to dominujący model współpracy na rynku - komentuje Michał Bartkowiak, prezes INEA S.A.

Obecnie możliwość świadczenia usług cyfrowych na sieci Fiberhost ma ponad 50 dostawców.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Optibox NGEN H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki OptiBox firmy AX...

109 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

339 zł Więcej...