reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina przedłuża licencje na NTC

dodano: 2020-10-30 19:21
autor: RO | źródło: detector.media

Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji i radia 29 października br. ukraińska Narodowa Rada ds. telewizji i radia przedłużyła licencję dla krajowego dostawcy naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2. Firma Zeonbud przez kolejne 10 lat może obsługiwać wszystkie cztery multipleksy MX-1, MX-2, MX-3 i MX-5. Obecne pozwolenia wygasają 9 grudnia.

https://investigator.org.ua/wp-content/uploads/2017/12/ukrainskei_tv_kanaly.png
Ukraińskie kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zeonbud zobowiązał się, że będzie obsługiwać system alarmowania ludności o sytuacjach kryzysowych w sieci DVB-T2, poprzez zamieszczanie informacyjnego materiału wideo na kanałach ogólnokrajowych. Ponadto operator ma uruchomić dodatkowe 47 nadajników w celu rozszerzenia zasięgu MX-1.

7 stacji nadawczy już działa w regionie Odessy, a na kolejne 14 stacji została podpisana umowa z niemieckim producentem na dostawę sprzętu. Firma planuje je uruchomić w grudniu 2020 roku.

W 2021 r. Zeonbud zamierza zmienić modulację sygnału 256 QAM na 64 QAM, co poprawi zasięg telewizji cyfrowej w kraju. Firma gwarantuje, że w styczniu 2021 r. złoży wnioski do regulatora o zmianę modulacji. Modyfikacja parametrów ma być przeprowadzona w ciągu roku, ponieważ konieczne jest wprowadzenie zmian w pozwoleniach dla 671 nadajników.

 

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD Sloth Combo Plus Mini

Odbiornik cyfrowy HD Combo (DVB-S2 + DVB-T/T2/C) PVR Ready marki...

239 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

199 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 RC20 UHD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 399 zł Więcej...
reklama