reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Na 13°E startuje nowa platforma satelitarna Kabelio

dodano: 2020-10-14 09:41 | aktualizacja: 2020-10-14 12:19
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Kabelio/satkurier.pl

Kabelio moduł CI+ 15 października br. na pozycji orbitalnej 13°E oficjalnie wystartuje nowa platforma satelitarna prepaid Kabelio, przeznaczona dla widzów mieszkających w Szwajcarii. Oferta tej usługi obejmuje 34 kanały telewizyjne w jakości HD, z których wiele nie było do tej pory dostępnych z satelitów Eutelsat Hot Bird, w tym brytyjskie BBC One, BBC Two oraz ITV.

Kabelio


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki Kabelio widzowie w Szwajcarii będą mogli oglądać szwajcarskie kanały HD Mediengruppe RTL (RTL Schweiz HD, RTL Zwei Schweiz HD, VOX Schweiz HD) i Seven.One Entertainment Group (ProSieben Schweiz HD, SAT.1 Schweiz HD, Kabel Eins Schweiz HD, Puls 8). Ponadto w ofercie znajdzie się siedem kanałów CH Media (3+, 4+, 5+, 6+, TV24, TV25, S1), a także regionalny Tele Züri. Pakiet obejmuje również siedem kanałów SRG SSR (SRF 1, SRF zwei, SRF Info, RTS 1, RTS 2, RSI LA 1, RSI LA 2) oraz wiele popularnych kanałów z Niemiec, Austrii i Wielkiej Brytanii (ARD Das Erste, ZDF, ORF 1, ORF 2, BBC One, BBC Two, ITV). Ofertę uzupełniają kanały francuskie (France 2, TF1, M6) oraz włoski Canale 5. Wszystkie te kanały można odbierać z częstotliwości 11,096 GHz, pol. H, SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK oraz 10,853 GHz, pol. H, SR: 27000, FEC: 2/3, DVB-S2/QPSK satelity Eutelsat Hot Bird 13E (13°E). Są one szyfrowane w systemie Panaccess. Transponder nr 129 został aktywowany już w połowie września. Przez chwilę wybrane kanały były nadawane FTA, przez co podejrzeć je mogli wszyscy widzowie.
Oferta kanałów Kabelio (34 kodowane + niekodowany Arte)

Wprowadzając Kabelio, wypełniamy programową lukę dla wszystkich gospodarstw domowych z telewizją satelitarną w Szwajcarii. Zaproponujemy im atrakcyjny wybór kanałów z wieloma w jakości HD, które wcześniej były dostępne tylko za pośrednictwem kabla lub przez satelitę, ale tylko w SD. Jest to szczególnie łatwe rozwiązane dla tych gospodarstw domowych, które już odbierają swoje programy przez satelitę. Wszystko, co trzeba zrobić, to umieścić w gnieździe moduł CI+ i oglądać kanały SRG SSR jak zwykle - i wiele innych popularnych kanałów w jakości HD - zgodnie z naszym hasłem „Jeden dla wszystkich". Oczywiście nasza oferta skierowana jest do wszystkich gospodarstw domowych w Szwajcarii i mamy nadzieję, że Kabelio będzie stanowić nowy impuls na konkurencyjnym rynku telewizyjnym

- powiedział Damir Krilcic, CEO Kabelio.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po ponad 3 latach nasze inne krajowe kanały telewizyjne i TeleZüri mogą być teraz odbierane również przez satelitę w pakiecie kanałów Kabelio. Oznacza to, że kolejne gospodarstwa domowe mogą korzystać z naszych hitowych formatów, takich jak „Bachelor”, „Bauer, ledig, sucht...”, „Sing meinen Song - Das Schweizer Tauschkonzert” lub obejrzeć Ligę Mistrzów UEFA od sezonu 2021/2022

- powiedział Roger Elsener, dyrektor ds. treści rozrywkowych CH Media.


Odbiór Kabelio

Aby odbierać kanały z oferty Kabelio, widzowie potrzebują anteny satelitarnej skierowanej na pozycję 13°E z satelitami Eutelsat Hot Bird. Ponadto wymagany jest bezkartowy moduł CI+ Panaccess Kabelio, który po prostu umieszcza się w gnieździe telewizora lub dekodera. Po zarejestrowaniu modułu CI+ w serwisie Kabelio przy użyciu konta klienta, rozpoczyna się 3-miesięczny okres dostępu, podczas którego widzowie mogą bezpłatnie przetestować ofertę. Uwaga! Do aktywacji wymagany jest szwajcarski adres zamieszkania, a jak informuje operator - Kabelio AG, korzystanie z usługi jest dozwolone wyłącznie na terytorium Szwajcarii. Zatem sprawa ma się podobnie jak z ofertą prepaid tivùsat przeznaczoną wyłącznie na włoski rynek.

Ceny

Zalecana cena detaliczna modułu Kabelio wynosi 59 CHF (około 250 PLN). Obejmuje to 3-miesięczny bezpłatny okres. Moduły są dostępne w sklepach internetowych, takich jak Galaxus i DigiTec, a także w stacjonarnych sklepach specjalistycznych. Sklepy te mogą zamawiać moduły w firmie Palotec AG. Dodatkowo na początku 2021 roku w ofercie ma pojawić się dedykowany dekoder Kabelio w cenie 79 CHF (ok. 330 zł).
 
Dekoder Kabelio ma pojawić się w ofercie w 2021 roku

Po wygaśnięciu bezpłatnego okresu klienci mogą wybrać jedną z trzech opcji przedłużenia:
  • 3 miesiące za 49 CHF (ok. 205 zł),
  • 6 miesięcy za 79 CHF (ok. 330 zł),
  • 12 miesięcy za 149 CHF (ok. 625 zł).

Zatem w przypadku nowej oferty Kabelio nie jest wymagane zobowiązanie umowne ani subskrypcja. Przedłużeń można szybko i wygodnie dokonać na koncie klienta na www.kabelio.ch i natychmiast aktywować usługę.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...