reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Film TVP „Wszystko dla mojej matki” nagrodzony

dodano: 2020-01-29 02:11
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP „Wszystko dla mojej matki” Koprodukcja Telewizji Polskiej „Wszystko dla mojej matki” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej otrzymała nagrodę dla „Najlepszego filmu fabularnego” i „Nagrodę za reżyserię” w sekcji „Kino kobiece” na międzynarodowym festiwalu w Bangladeszu (Dhaka International Film Festival). Producentem filmu jest Naima Film, koproducentami są TVP, Zachodniopomorski Fundusz Filmowy, Pomerania Film, Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Coloroffon i Dreamsound, dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa, a wsparcia udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF).

TVP „Wszystko dla mojej matki”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aleksandra (w tej roli Zofia Domalik) ma siedemnaście lat. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka, sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Pewnego dnia spotyka tam Andrzeja (Adam Cywka) i Irenę (Jowita Budnik). Gdy dowiaduje się, że mieszkają blisko jej dawnego domu rodzinnego, wymusza, by zabrali ją na wakacje. Dla niej to szansa, by wreszcie dowiedzieć się więcej o swojej matce. Nie wie jeszcze, jak ogromną cenę za to zapłaci...

„Wszystko dla mojej matki” - o filmie - scenariusz i reżyseria: Małgorzata Imielska, obsada: Zofia Domalik (jako Aleksandra), Maria Sobocińska (Agnes), Malwina Laska (Mania), Magdalena Celmer (Sandra), Helena Englert (Ewa), Joanna Połeć (Klaudia), Zuzanna Puławska (Głodna), Alicja Czerniewicz (Justa), Edyta Januszewska (Diana), Halina Rasiakówna (dyrektorka poprawczaka), Adam Cywka (Andrzej), Jowita Budnik (Irena), Katarzyna Wajda (Iza) i Dobromir Dymecki (Tomasz), muzyka: Włodzimierz Pawlik, zdjęcia: Tomasz Naumiuk, montaż: Agnieszka Glińska, scenografia: Katarzyna Filimoniuk, kostiumy: Małgorzata Trzaskowska, charakteryzacja: Pola Guźlińska, producent: Naima Film, koproducenci: Telewizja Polska, Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film, Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Coloroffon i Dreamsound, współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej.

- Najważniejsze dla mnie w tym filmie było pokazanie, że można ocalić siebie w złym świecie. Taki jest świat dziewczyn zamkniętych w zakładzie poprawczym. Nie ma w nim szansy, by kogoś poprosić o pomoc. W całości jest się zależnym od innych. Ta władza nad cudzym życiem prowadzi do wykorzystywania ofiar, jeśli nie fizycznego, to emocjonalnego. Jedynym ratunkiem wobec powszechności zła staje się wierność sobie. Tylko wtedy zło nie zmienia nas samych

- mówi Małgorzata Imielska.


Wcześniej film został nagrodzony za „Profesjonalny debiut aktorski” na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz zwyciężył w „Plebiscycie publiczności” 35. Warszawskiego Festiwalu Filmowego w kategorii „Film fabularny”. „Wszystko dla mojej matki” otrzymał na Forum Kina Europejskiego „Cinergia” wyróżnienie za „podjęcie trudnego tematu w sposób delikatny i bezpretensjonalny; za empatię w stosunku do bohaterów”. Na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Studenckich i Debiutów Filmowych Bastau w Ałmaty uhonorowano go „Wyróżnieniem specjalnym”.

Film do kin w całej Polsce wszedł w piątek, 3 stycznia br. (więcej tutaj)
 
Sukces filmu „Wszystko dla mojej matki” na Dhaka International Film Festival, foto: TVP
Sukces filmu „Wszystko dla mojej matki” na Dhaka International Film Festival, foto: TVP
Zofia Domalik w filmie „Wszystko dla mojej matki”, foto: Robert Pałka
Zofia Domalik w filmie „Wszystko dla mojej matki”, foto: Robert Pałka
Zofia Domalik na plakacie promującym kinową emisję filmu „Wszystko dla mojej matki”, foto: TVP
Zofia Domalik na plakacie promującym kinową emisję filmu „Wszystko dla mojej matki”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...