reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zeonbud i Irdeto zawarli porozumienie

dodano: 2019-07-26 17:26 | aktualizacja: 2019-07-26 18:33
autor: RO | źródło: telekritika.ua

Irdeto_ibc_2017_360px.jpg Operator naziemnej telewizji cyfrowej na Ukrainie Zeonbud i firma IRDETO podpisali porozumienie w sprawie szyfrowania satelitarnego sygnału dystrybucyjnego, realizowanego z pozycji 4,8°E. System zacznie działać w październiku tego roku.

https://telekritika.ua/tk-static/2019/07/sputnik-signal-2019-07-26.jpeg
satelita


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak podał serwis prasowy Zeonbud, IRDETO jest jednym ze światowych liderów w zapewnianiu bezpieczeństwa platform cyfrowych. Firma współpracowała z amerykańską CBS Interactive, niemieckim portalem VOD Maxdome, indyjską siecią telekomunikacyjną Airtel i innymi znanymi markami.

Obecnie sygnał do naziemnych stacji nadawczych na Ukrainie jest dostarczany bez szyfrowania (FTA) z satelity Astra 4A (4,8°E). Są to transmisje DVB-S2 z zastosowaniem strumienia T2-MI. Ich odbiór wymaga użycia np. kart DVB i odpowiedniej wersji programu SmartDVB dla T2-MI albo niektórych modeli odbiorników linuksowych. Szyfrowanie dosyłów zapobiegnie naruszeniu praw autorskich producentów i właścicieli produktów telewizyjnych.

Ten krok jest jednym z kluczowych w procesie szyfrowania na satelicie, co potwierdza zdecydowane intencje wszystkich uczestników krajowego rynku mediów, w tym 1+1 Media we wspólnym rozwoju rynku płatnej telewizji na Ukrainie. Szyfrowanie satelitarnego sygnału dystrybucyjnego uchroni go przed nielegalną ingerencją osób łamiących prawo, a ukraińskie grupy medialne będą mogły kontynuować stopniowe wdrażanie planu projektu szyfrowania

- wyjaśnił dyrektor wykonawczy i dyrektor kierunku płatnej telewizji w 1+1 Media, Jarosław Pacholczuk.


Pierwotnie wszystkie dosyły przez Zeonbud były prowadzone z pozycji 31,5°E, a do ich szyfrowania również korzystano z Irdeto. Na początku 2015 roku operator zrezygnował z systemu z powodu przejścia kanałów DVB-T2 na Ukrainie do FTA.

 

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

TechniSat DigitRadio 143 CD

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM niemieckiej firmy TechniSat. Urządzenie pozwala...

950 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap Plus

Urządzenie pozwalające na nagrywanie z HDMI materiału wideo wysokiej rozdzielczości...

439 zł Więcej...
reklama