reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

10 tys. klientów bez dostępu do pirackiej TV na Łotwie

dodano: 2019-05-15 19:48
autor: KuKA | źródło: delfi.lv

Piractwo pies kot Urząd do spraw zwalczania przestępstw gospodarczych przy Państwowej Policji Łotwy ustalił grupę przestępców, którzy zajmowali się piracką transmisją telewizji w Rydze i regionie ryskim. Z usługi korzystało około 10 tys. klientów. Według wstępnych danych, czterech podejrzanych było zaangażowanych w nielegalną działalność w latach 2013–2019.

cardsharing Egipt wielbłądy pustynia piramidy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według policji, do nielegalnej retransmisji była wykorzystywana technologia cardsharing. Pracownicy Urzędu zatrzymali trzech podejrzanych, z których jeden już był znany organom ścigania. W ramach dalszych działań, przeprowadzono ponad 10 przeszukiwań i zatrzymano dużą liczbę dowodów materialnych.

To już nie pierwsza taka operacja zrealizowana w ramach zwalczania piractwa telewizyjnego. 3 lutego 2018 r. wszczęto postępowanie karne dotyczące naruszenia praw autorskich i praw do dystrybucji w dużej skali albo w ramach grupy zorganizowanej. W kilku dzielnicach mieszkalnych Rygi przeszukano miejsca zamieszkania podejrzanych i adresów firm. Zatrzymano ponad 100 dekoderów, kilka telewizorów, moduły dostępu warunkowego, karty dostępu, sprzęt komputerowy i dokumenty. Szkody wyrządzone państwu oszacowano na 100 tys. euro.

Wcześniej pisaliśmy, że na Łotwie o 19,5% zmniejszyła się liczba gospodarstw domowych korzystających nielegalnie z płatnej telewizji. Stwierdzono, że na ten wynik wpływ miało zwiększenie efektywności pracy państwowej policji.

Źródło: delfi.lv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...
reklama