reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Plan B” Next Filmu od 2.02 w kinach

dodano: 2018-02-02 02:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora/satkurier.pl

Agora Next Film „Plan B” W piątek, 2 lutego na ekrany polskich kin wejdzie „Plan B” - najnowszy film Kingi Dębskiej, autorki hitu „Moje córki krowy”. W rolach głównych widzowie zobaczą m.in. Kingę Preis („Ojciec Mateusz” w TVP1, TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale), Marcina Dorocińskiego, Edytę Olszówkę („Ojciec Mateusz”) i Romę Gąsiorowską. To pierwsza samodzielna produkcja Next Filmu (Agora), dystrybutora filmów, który w kwietniu 2017 roku rozszerzył swoją działalność o produkcję filmową.

Agora Next Film „Plan B”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Plan B” to historia o niełatwym poszukiwaniu miłości, o znajdowaniu sensu w relacjach z innymi i o tym, że po burzy zawsze wychodzi słońce. Film w reżyserii Kingi Dębskiej („Moje córki krowy” - więcej tutaj) powstał na podstawie scenariusza Karoliny Szablewskiej - autorki „Po prostu przyjaźń” (więcej tutaj i tutaj) oraz pierwszej części „Listów do M.” (więcej tutaj).

- Jest takie uproszczenie, które się wdarło do polskiego kina, że trzeba opowiadać piękne historie o pięknych ludziach, a wtedy widzowie na to pójdą. O uczuciach powstają u nas zazwyczaj albo komedie romantyczne, albo ciężkie dramaty psychologiczne. Nie ma środka, gdzie pięknie się opowiada o uczuciach - nie w sposób uproszczony, jak w komediach romantycznych, ale też nie na smutno. Ja „Planem B” próbuję wypełnić tę lukę

- mówiła Kinga Dębska w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.


Bohaterów „Planu B” poznajemy kilkanaście dni przed walentynkami, w chwili gdy ich życie wywraca się do góry nogami. Natalia (w tej roli Kinga Preis, „Ojciec Mateusz” w TVP1, TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale - więcej tutaj), Mirosław (Marcin Dorociński), Klara (Roma Gąsiorowska) i Agnieszka (Edyta Olszówka, „Ojciec Mateusz”) spotykają na swojej drodze ludzi, którzy dają im nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B.

Utwór „Jeszcze w zielone gramy” Wojciecha Młynarskiego w interpretacji Darii Zawiałow, który powstał specjalnie do filmu „Plan B”,  znalazł się na pierwszym miejscu „Listy przebojów Trójki” Trójki Polskiego Radia. Po sześciu tygodniach obecności w zestawieniu piosenka, głosami słuchaczy, wspięła się na szczyt listy. Utwór ukaże się na ścieżce dźwiękowej z filmu, której autorem jest Michal Novinski, wielokrotnie nagradzany słowacki kompozytor. 

Producentem i dystrybutorem „Planu B” jest Next Film - firma należąca do Grupy Agora i która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmową. Next Film działa na rynku filmowym od 2012 roku. Specjalizuje się w dystrybucji polskich produkcji.
 
Roma Gąsiorowska, Kinga Preis, Marcin Dorociński i Edyta Olszówka na plakacie promującym kinową emisję filmu „Plan B”, foto: Agora
Roma Gąsiorowska, Kinga Preis, Marcin Dorociński i Edyta Olszówka na plakacie promującym kinową emisję filmu „Plan B”, foto: Agora

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m (HDMI v.1.4) - działa...

209 zł Więcej...
reklama