WTA Miami: Radwańska - Brengle w TVP HD

dodano: 2016-03-25 10:37 | aktualizacja: 2016-03-26 15:24
autor: Anita Kaźmierska | źródło: sport.tvp.pl/satkurier.pl

TVP Sport HD Agnieszka Radwańska w świetnym stylu rozpoczęła turniej na twardych kortach w Miami. W drugiej rundzie rozstawiona z numerem trzecim Polka pokonała 6:0, 6:1 Francuzkę Alize Cornet. W kolejnym meczu jej rywalką będzie Amerykanka Madison Brengle. Transmisja 26.03 najwcześniej o godz. 18:00 na TVP HD i sport.tvp.pl.

Krakowianka do meczu przystępowała opromieniona fantastyczną serią – w siedmiu poprzednich turniejach rangi WTA osiągnęła przynajmniej półfinał, ustanawiając najlepszy wynik w karierze. W Indian Wells w walce o finał po zaciętym meczu uległa (4:6, 6:7) Serenie Williams.

W starciu z Cornet Polka była zdecydowaną faworytką – pokonywała Francuzkę w sześciu z siedmiu poprzednich spotkań. Czwartkowy mecz rozpoczęła udanie, ale duża w tym zasługa rywalki, która psuła na potęgę. Radwańska po zaciętej walce wygrała cztery pierwsze gemy.

Kluczowy dla losów pierwszej partii był piąty gem, w którym „Isia” w efektownym stylu wygrała dwie długie wymiany, odbierając Cornet resztki nadziei na powrót do gry. Kolejnego seta od zwycięstwa rozpoczęła Francuzka, jednak wkrótce zaczęła się skarżyć na ból pleców.

Przerwa medyczna na niewiele się zdała – w kolejnych gemach Polka potwierdziła swoją wyższość i w nieco ponad godzinę wywalczyła awans do trzeciej rundy. Tam czeka na nią Madison Brengle. Transmisje z turnieju WTA Miami na antenach TVP i sport.tvp.pl.

Mecz Agnieszka Radwańska - Madison Brengle zostanie rozegrany w sobotę około godz. 18:00 i zostanie pokazany na kanale TVP HD i sport.tvp.pl, bo na TVP1 i TVP Sport będzie trwała transmisja meczu Polska - Finlandia.