24.03 WTA Miami: Radwańska – Cornet w TVP HD

dodano: 2016-03-24 10:44 | aktualizacja: 2016-03-24 18:20
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

radwanska_mini Od meczu z Alize Cornet rozpocznie Agnieszka Radwańska udział w turnieju WTA Miami Open. To będzie już ósmy pojedynek obu pań – z dotychczasowych siedmiu aż sześć wygrała Polka. Początek spotkania Alize Cornet - Agnieszka Radwańska 24 marca około godz. 18:00. Transmisja w TVP HD i na SPORT.TVP.PL, nie w TVP Sport, bo od godz. 18:30 w tym kanale będzie transmisja live hokejowego meczu play-off GKS Tychy - Comarch Cracovia.

Radwańska w 1. rundzie miała wolny los, z kolei jej czwartkowa rywalka pokonała Galinę Woskobojewą z Kazachstanu 6:4, 7:5. Dla reprezentantki Francji był to pierwszy mecz od styczniowego wielkoszlemowego Australian Open. Cornet po zmaganiach w Melbourne poinformowała o kontuzji kręgosłupa – po konsultacjach z lekarzami okazało się, że może ją czekać nawet pół roku przerwy.

Ostatecznie jednak Francuzka zdołała wykurować się znacznie szybciej i w efekcie pojawiła się na turnieju w Miami. Po wygranej nad Woskobojewą nie kryła satysfakcji.

– Przez ostatnie 6-7 tygodni bardzo tęskniłam za tenisem. Tak naprawdę to nawet nie spodziewałam się, że zagram w Miami i po takiej przerwie i takich zdrowotnych kłopotach wygram swój pierwszy mecz. Naprawdę jestem szczęśliwa, że z moim zdrowiem już wszystko w porządku. Znów mogę się ruszać i czerpać radość z gry! Ta kontuzja to była dla mnie bardzo dobra lekcja, teraz doceniam każdą minutę spędzoną na korcie – przyznała.

Co oczywiste, Alize Cornet nie będzie jednak faworytką meczu z Radwańską. Po pierwsze Polka jest w znakomitej dyspozycji, po drugie z siedmiu dotychczasowych pojedynków wygrała tylko jeden – w półfinale zmagań w Katowicach (2014). W pozostałych sześciu potyczkach zdołała urwać krakowiance zaledwie jednego seta.

Dla krakowianki występ w Miami będzie już piątym turniejem w tym sezonie. Za każdym razem Radwańska dochodziła co najmniej do półfinału. W sumie, licząc końcówkę poprzedniego roku, w najlepszej "4" meldowała się siedem razy z rzędu. To zdecydowanie jej najlepszy wynik w karierze. Czy na Florydzie podtrzyma znakomitą serię?