AO: Radwańska - Suarez Navarro w Eurosporcie 1

dodano: 2016-01-25 12:09 | aktualizacja: 2016-01-25 12:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eurosport.pl

Eurosport 1 Mecz Agnieszki Radwańskiej (4. WTA) z Carlą Suarez Navarro (11. WTA) otworzy spotkania ćwierćfinałowe w tegorocznym turnieju Australian Open. Spotkanie Polki z Hiszpanką odbędzie się na Rod Laver Arena – centralnym korcie Melbourne Park. Transmisję meczu Radwańska - Suarez w kanale Eurosport 1 - ma rozpocząć się o 1:00 polskiego czasu.

Obie tenisistki awans do ćwierćfinału wywalczyły po trzysetowych bojach w IV rundzie. Radwańska po dramatycznym meczu pokonała Niemkę Annę-Lenę Friedsam 6:7 (6), 6:1, 6:5. Suarez wygrała z Australijką Darią Gavrilovą w trzech setach, choć w pierwszym secie przegrała aż 0:6.

Do tej pory Agnieszka Radwańska rywalizowała z Suarez Navarro trzykrotnie i dwa razy wygrała. Hiszpańska tenisistka triumfowała jednak w ich ostatnim spotkaniu w 2015 roku w Miami (5:7, 6:0, 6:4).

Jeśli Agnieszka Radwańska awansuje do półfinału, wyrówna swoje najlepsze osiągnięcie w Australian Open z 2014 roku. Kolejną rywalką Polki lub Hiszpanki będzie zwyciężczyni meczu Serena Williams – Maria Szarapowa.