WTA Wuhan: A. Radwańska – V. Williams w TVP Sport

dodano: 2015-09-28 10:21 | aktualizacja: 2015-09-28 10:25
autor: Anita Kaźmierska | źródło: sport.tvp.pl

TVP Sport HD Agnieszka Radwańska w niedzielę, 27 września wygrała turniej WTA w Tokio, a już w poniedziałek czeka ją pierwszy mecz w Wuhan. Rozstawiona z numerem dziesiątym krakowianka zmierzy się z Amerykanką Venus Williams. Transmisja od godz. 14:30 w TVP Sport i na sport.tvp.pl.

Triumf w Tokio był dla Polki piętnastym turniejowym zwycięstwem w karierze i pierwszym w 2015 roku. W stolicy Japonii najlepsza okazała się po raz drugi – pierwszy raz wygrała w 2012 roku.

W niedzielnym meczu Radwańska nie dała najmniejszych szans Szwajcarce Belindzie Bencic, którą pokonała w dwóch setach (6:2, 6:2). We wcześniejszych meczach również spisywała się znakomicie i w całym turnieju nie straciła nawet seta.

Niewygodna rywalka

Używając eufemizmu, starsza z sióstr Williams nie jest ulubioną rywalką Agnieszki Radwańskiej. Do tej pory obie zawodniczki mierzyły się 11 razy – reprezentantka Polski zwyciężyła cztery mecze, a Amerykanka siedem. Williams wygrała także dwa spotkania w tym sezonie – w 1/8 finału Australian Open (6:3, 2:6, 6:1) i w ćwierćfinale w Dausze (6:4, 1:6, 6:3).

Wspomniane spotkania były jednak bardzo zacięte i rozstrzygały się w trzech setach. W obecnej formie krakowianka może myśleć o dobrym wyniku, tym bardziej, że w wygranych konfrontacjach z Williams kończyła mecze w dwóch setach.

Powrót Szarapowej

W turnieju Wuhan weźmie udział też Maria Szarapowa, która wraca po kontuzji nogi. Rosjanka wystąpiła ostatnio w wielkoszlemowym Wimbledonie. Trzecia rakieta świata zmierzy się z Czeszką Barborą Strycovą. Transmisja ok. godz. 12:30 na stronie sport.tvp.pl.

W naszym serwisie pokazane zostaną również dwa wcześniejsze spotkania pierwszej rundy turnieju w Wuhan: Jelena Janković zagra z Heather Watson, a Sara Errani zmierzy się z Caroline Garcią.

7:00 J. Janković (Serbia) – H. Watson (Wielka Brytania) – sport.tvp.pl
9:00 S. Errani (Włochy, 16) – C. Garcia (Francja) –  sport.tvp.pl
12:30 B. Strycova (Czechy) – M. Szarapowa (Rosja, 2) –  sport.tvp.pl
14:30 A. Radwańska (Polska, 10) – V. Williams (USA) – TVP Sport,  sport.tvp.pl