WTA Tokio: Radwańska o półfinał w TVP Sport

dodano: 2015-09-24 23:26 | aktualizacja: 2015-09-24 23:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

TVP Sport Agnieszka Radwańska bardzo dobrze rozpoczęła turniej WTA w Tokio. Po dwóch pewnych zwycięstwach w ćwierćfinale zmierzy się z Karoliną Pliskovą. Chociaż to Czeszka jest wyżej w światowym rankingu, to bilans ich spotkań jest zdecydowanie lepszy dla Polki. Transmisja meczu Radwańskiej z Pliskovą 25 września około godziny 9:00 w TVP Sport (HD) i SPORT.TVP.PL.

Polka wciąż ma szanse na występ w kończącym sezon turnieju WTA Finals w Singapurze. Dlatego w tym momencie ważne jest każde zwycięstwo.

W 1. rundzie tenisistka rozstawiona z numerem siódmym wygrała z Amerykanką Coco Vandeweghe 6:3, 6:3. Kolejną rywalkę – Ukrainkę Elinę Switolinę – ograła 6:4, 6:1.

W piątek 13. w rankingu WTA Radwańską czeka spotkanie z Pliskovą, sklasyfikowaną o dwie pozycje wyżej. 23-letnia Czeszka miała bardzo dobrą część sezonu, ale ostatnio na kortach twardych nie spisuje się najlepiej. Po tym, jak dotarła do finału w Stanford, w czterech kolejnych turniejach tylko raz znalazła się w ćwierćfinale. W US Open odpadła już w 1. rundzie.

Ostatnio obie tenisistki zmierzyły się kilka miesięcy temu w Eastbourne. Polka była zdecydowanie lepsza – wygrała w 56 minut 6:2, 6:1. Ich dwa poprzednie starcia – we French Open 2014 oraz dwa lata wcześniej w Kuala Lumpur – również kończyły się zwycięstwami zawodniczki z Krakowa w dwóch setach.

Mecz Radwańskiej z Pliskovą będzie trzecim meczem dnia. Ciekawie zapowiada się również drugi ćwierćfinał (początek około godz. 7:00), w którym dojdzie do pojedynku dwóch tenisistek polskiego pochodzenia. Najwyżej rozstawiona Caroline Wozniacki zagra z Angelique Kerber. Niemka ma lepszy bilans – 6-4.