WTA Tokio: Radwańska w 2. rundzie w TVP Sport

dodano: 2015-09-21 11:27 | aktualizacja: 2015-09-22 11:47
autor: Anita Kaźmierska | źródło: sport.tvp.pl

TVP Sport HD Agnieszka Radwańska bez żadnych kłopotów pokonała Coco Vandeweghe 6:3, 6:3 i awansowała do II rundy turnieju Toray Pan Pacific Open w Tokio. Jej kolejną rywalką będzie jedna z Ukrainek – Olha Sawczuk lub Elina Switolina. Aktualizacja: Rywalką Agnieszki Radwańskiej będzie Elina Switolina. Ukrainka w meczu z rodaczką Olgą Sawczuk nie miała kłopotów ze zwycięstwem, wygrywając po zaledwie 57 minutach gry 6:2, 6:0.

Dla Polki to był trzeci mecz z Amerykanką. W dwóch poprzednich nie oddała rywalce nawet seta, przegrywając zaledwie dziewięć gemów. Wszystko zatem wskazywało na to, że także w Japonii nasza reprezentantka wygra po szybkim, łatwym spotkaniu. I tak też się stało. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że 45. rakieta świata nie miała najlepszego dnia.

Vandeweghe dobre zagrania przeplatała słabszymi, a że tych drugich było znacznie więcej, to pierwszy set padł łupem Radwańskiej 6:3. W drugiej partii większych emocji także nie było, ale kibice na długo zapamiętają przede wszystkim piątego i ósmego gema. Piąty trwał blisko 11 minut, w sumie rozegrano w nim aż 18 punktów, Polka wykorzystała piątego break pointa i odskoczyła na 3:2.

Z kolei w ósmym Amerykanka prowadziła 40:0, miała szansę na odrobienie straty przełamania, ale Radwańska w swoim stylu wyszła cało z opresji. Zaczęła od asa, potem była m.in. kapitalna akcja przy siatce, ostatecznie wygrała pięć punktów z rzędu i po tym "ciosie" rywalka już się nie podniosła.

Polka zatem planowo awansowała do II rundy, w której jej rywalką będzie jedna ze wspomnianych Ukrainek. Znacznie trudniejsza przeprawa czekałaby ją ze Switoliną, która rozgrywa bardzo dobry sezon i w rankingu WTA jest zaledwie o trzy lokaty niżej od krakowianki.