23.08 Finał w Cincinnati: Williams - Halep w TVP Sport

dodano: 2015-08-23 13:22 | aktualizacja: 2015-08-23 13:25
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

TVP Sport HD W finale tenisowego turnieju rangi Premier na twardych kortach w Cincinnati (pula nagród 2,7 mln dolarów) najwyżej rozstawiona Serena Williams zmierzy się z Simoną Halep. W półfinałach Amerykanka w dwóch setach pokonała Jelenę Switolinę, a Rumunka łatwo poradziła sobie z Jeleną Janković. Transmisja finału w niedzielę od godz. 21:00 w TVP Sport (HD) i SPORT.TVP.PL.

Williams przejściowe problemy z Rosjanką miała tylko w pierwszym secie. W drugiej zaliczająca niezwykle udaną drugą połowę sezonu Switolina walczyła ambitnie, ale o wszystkim zdecydował jeden break point więcej na korzyść faworytki. W ostatnich dwóch gemach Williams serwowała bezbłędnie, obie te partie wygrywając do zera. Ostatecznie pokonała Rosjankę 6:4, 6:3.

Halep poradziła sobie jeszcze lepiej. W pierwszym secie remis był tylko przy stanie 1:1 w gemach. Kolejnych pięć na swoje konto zapisała Rumunka. W drugim secie Janković wygrała tylko o jednego gema więcej i ostatecznie przegrała w nieco ponad godzinę 1:6, 2:6.