WTA Eastbourne: Stephens – Radwańska w półfinale

dodano: 2015-06-26 11:05 | aktualizacja: 2015-06-26 11:12
autor: Anita Kaźmierska | źródło: sport.tvp.pl

TVP Sport HD Niespełna trzech godzin potrzebowała Agnieszka Radwańska, aby dotrzeć do półfinału turnieju WTA na trawiastych kortach w Eastborune. W piątek, 26 czerwca najlepsza polska tenisistka zmierzy się z Amerykanką Sloane Stephens. Transmisja od 14:00 w TVP Sport i sport.tvp.pl.

Dotychczas grały ze sobą trzykrotnie. Wszystkie spotkania wygrała Radwańska, choć żadne z nim nie było typowym "spacerkiem". Po raz ostatni zawodniczki mierzyły się dwa lata temu na twardym kortach w Toronto. Skończyło się 6:1, 7:6 (7-2).

Stephens jest jedną z najlepiej rokujących zawodniczek w światowym tenisie. W Eastbourne wyeliminowała rozstawioną z numerem piątym Hiszpankę Carlę Suarez Navarro oraz dwie reprezentantki gospodarzy: Heather Watson i kwalifikantkę Naomi Broady. Do półfinału awansowała bez gry. W ćwierćfinale miała rywalizować z Darią Gawriłową, ale Rosjanka oddała mecz walkowerem. Wszystko przez kontuzję mięśni brzucha.

Zbytnio zmęczona czwartkowym pojedynkiem nie powinna być Radwańska. Na pokonanie Bułgarki Cwetany Pironkowej potrzebowała godziny i pięciu minut, a i tak była to jej najdłuższa konfrontacja w turnieju. Zwycięstwo z Czeszką Karoliną Pliskovą zajęło 56, a z Amerykanką Iriną Falconi 57 minut. W sumie Polka na korcie spędziła 2 godziny i 58 minut.

– Uwielbiam grać na trawie. Cieszę się, że znów awansowałam tu do półfinału – powiedziała Polka po zwycięstwie z Pironkovą. Radwańska w Eastbourne triumfowała raz – w 2008 roku.