WTA Eastbourne: Radwańska - Pironkowa w TVP Sport

dodano: 2015-06-24 21:48 | aktualizacja: 2015-06-24 22:00
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

TVP Sport HD Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Tour na trawiastych kortach w Eastbourne. W III rundzie polska tenisistka, rozstawiona z numerem dziewiątym, pokonała Czeszkę Karolinę Pliskovą 6:2, 6:1. W walce o półfinał zmierzy się z Bułgarką Cwetaną Pironkową 25 czerwca o godz. 12:00. Transmisja w TVP Sport (HD).

Mecz Agnieszki Radwańskiej z Bułgarką Cwetaną Pironkową otworzy czwartkowy maraton tenisowy z TVP Sport HD i SPORT.TVP.PL. Polka wyjdzie na kort centralny w Eastbourne o godzinie 12:00, a stawką pojedynku będzie awans do półfinału turnieju.

Będzie to dziesiąte starcie obu tenisistek. Do tej pory Polka przegrała tylko raz, podczas turnieju w... Eastbourne przed trzema laty. Bułgarka wygrała wówczas niespodziewanie już w pierwszej rundzie 6:2, 6:4. W pozostałych pojedynkach pań zdecydowanie lepiej radziła sobie jednak Radwańska, która oddała rywalce zaledwie dwa sety.

Ostatni raz grały ze sobą w 2013 roku, również na trawiastych kortach Wimbledonu. W 1/8 finału lepsza okazała się nasza zawodniczka, która po ponad dwóch godzinach gry wygrała 4:6, 6:3, 6:3. Radwańska zatrzymała się wtedy na półfinale wielkoszlemowego turnieju, gdzie musiała uznać wyższość Sabine Lisicki.

Pironkowa w drodze do ćwierćfinału w Eastbourne najpierw pokonała kwalifikantkę Marinę Erakovic z Nowej Zelandii, a w drugiej rundzie dosyć niespodziewanie rozstawioną z numerem szesnastym Australijkę Samanthę Stosur. W meczu 1/8 finału przegrała swojego pierwszego seta w turnieju, ale potem nie dała szans Dominice Cibulkowej ze Słowacji.

Radwańska, która miała wolny los w pierwszej rundzie, w dwóch kolejnych meczach ekspresowo odprawiała rywalki z kwitkiem. Najpierw jej ofiarą padła Amerykanka Irina Falconi (58 minut), a w meczu 1/8 finału ubiegłotygodniowa finalistka turnieju w Birmingham Czeszka Karolina Pliskova (57 minut).

Mecz Polki nie zakończy tenisowych emocji w czwartek. W SPORT.TVP.PL będzie można obejrzeć pozostałe mecze ćwierćfinałowe turnieju w Eastbourne.

Transmisja z trzech ćwierćfinałów także na antenie TVP Sport HD.

Plan transmisji WTA Eastbourne:

C. Pironkowa – A. Radwańska godz.12:00 (transmisja w TVP Sport HD i SPORT.TVP.PL)
– B. Bencic – J. Konta (transmisja w TVP Sport HD i SPORT.TVP.PL)