22.04 PGNiG Superliga Kobiet: Lublin - Szczecin

dodano: 2015-04-22 13:44 | aktualizacja: 2015-04-22 14:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: Związek Piłki Ręcznej w Polsce/Cyfrowy Polsat

PGNiG Superliga Kobiet Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet wkroczyły w decydującą fazę. W weekend 18-19 kwietnia br. zainaugurowana została rywalizacja w półfinale fazy play-off, a pierwsze mecze rozgrywają też drużyny walczące o 5. lokatę na koniec sezonu. W strefie play-out trwa zaś zacięta walka o uniknięcie gry w barażach o utrzymanie. W środę, 22 kwietnia br. Polsat Sport (Polsat Sport HD) pokaże mecz MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin.

Osiem bramek Agaty Cebuli nie wystarczyło Pogoni Baltica Szczecin do pokonania mistrzyń Polski z Lublina w pierwszym spotkaniu półfinału PGNiG Superligi Kobiet. MKS Selgros po przerwie uciekł rywalkom na bezpieczną odległość i do ostatniej syreny kontrolował sytuację na parkiecie. Ostatecznie faworyt pokonał pretendenta do mistrzowskiego tytułu 25:19.

Kto jak nie Pogoń? To pytanie przewijało się w kręgach związanych z piłką ręczną przed półfinałową rywalizacją MKS-u Selgros Lublin z Pogonią Baltica Szczecin. Szczecinianki w zasadniczym sezonie PGNiG Superligi Kobiet znalazły patent na mistrzynie Polski i jako jedyny zespół nie przegrały z nimi żadnego z dwóch meczów. Los skojarzył obie drużyny już w półfinale play-offów i Pogoń wskazywana była jako zespół, który może już teraz zdetronizować lublinianki. Pierwszy mecz w rywalizacji do trzech zwycięstw miał się jednak odbyć w Lublinie.

Polsat Sport pokaże kolejny mecz w PGNiG Superlidze Kobiet. Na zdjęciu Daria Zawistowska, zawodniczka drużyny Pogoń Baltica Szczecin, foto: Cyfrowy Polsat

I gospodynie znakomicie wykorzystały atut własnego boiska w pierwszych minutach i zanim szczecinianki zorientowały się „o co chodzi”, to Lublin prowadził już 3:0. Ale wtedy, niespodziewanie, to Selgros zaliczył potężny zastój. Pięć kolejnych bramek zdobyły rywalki i po 11 minutach prowadziły dwoma golami. Lublinianki nie miały pomysłu na sforsowanie szczelnej obrony przeciwniczek, które w pewnym momencie... same zaczęły pomagać gospodyniom. Kilka kar dla Pogoni sprawiło, że zawodniczki gości błyskawicznie odrobiły straty i wyszły na prowadzenie po trafieniu Quintino. Do przerwy prowadziły 14:12.

Pogoń mogła jednak liczyć na znakomitą współpracę duetu Małgorzata Stasiak - Agata Cebula. Daria Zawistowska, która była w przerwie gościem Tomasza Włodarczyka stwierdziła: „To jest bardzo zgrany duet i to właśnie jego powinny obawiać się nasze przeciwniczki”. Lublinianki chyba nie usłyszały jednak słów młodej skrzydłowej Pogoni, bo po przerwie ruszyły do frontalnego ataku i za nic miały sobie świetną dyspozycję Cebuli i Stasiak.

Po kilku minutach przewaga gospodyń urosła do pięciu goli i pogoń Pogoni stawała się coraz bardziej nierealna. Agata Cebula próbowała poderwać swoje koleżanki do walki, ale nawet jej indywidualne akcje paliły na panewce. Genialnie w bramce Selgrosu spisywała się Dzhukeva, która przez 25 minut drugiej połowy przepuściła do siatki tylko cztery bramki! To dzięki niej lublinianki miały kontrolę nad meczem i ostatecznie pokonały rywalki 25:19. Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw) to 1-0 dla MKS Selgros.

W środę, 22 kwietnia br. drugie spotkanie MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin. Transmisja od 18:00 w Polsacie Sport.

PGNiG Superliga Kobiet - plan transmisji:

- środa, 22 kwietnia 2015 roku o 18:00, Polsat Sport, mecz półfinałowy fazy play-off: MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin.