reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kiedy w Polsce Antypiracy Comitee?

dodano: 2001-03-27 22:12 | aktualizacja: 2001-03-27 22:12
autor: | źródło:

W wielu krajach nadawcy dogadali się tworząc tzw. Antypiracy Comitee, który ma być wspólnym forum przeciwdziałającym nasilającym się piractwu. Kiedy w Polsce?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Komitety takie powstały między innymi w krajach arabskich (Dubaj)oraz w Holandii. W innych krajach prawo jest na tyle skuteczne, że policja i prokuratura nie ma najmniejszych problemów z walką z piratami i hackerami. W Wielkiej Brytanii hackerstwo potraktowano na równi z terroryzmem.

Wydaje się, że w Polsce piractwo osiagnęło apogeum i najwyższy czas, aby problem ten potraktowano o wiele poważniej niż rok, czy dwa lata temu wydawało się to polskim platformom cyfrowym, które wtedy wysmiewało się z ostrzeżeń. Niestety są one sobie same winne, bo niekontrolowane rozdawnictwo sprzętu musiało poniekąd doprowadzić do tego, że więcej klientów kupuje pirackie zestawy na giełdach i na telefon niż u oficjalnych dystrybutorów, którzy ponoszą straty.

Dochodzi i do tego, że w jednej gazecie spotyka się ogłoszenia z rewelacyjnymi promocjami na pirackie karty Cyfry+ czy Wizji TV za 100 zł i ogłoszenia oficjalnych dystrybutorów... A gazety nie mają skrupułów i drukują takie ogłoszenia, wcale nie zdając sobie sprawy, że poniekąd popierają piractwo i łamią prawo.

Należałoby się spodziewać powstania Antypiracy Comitee w Polsce oraz zdecydowanej reakcji rządu i policji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...