reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Popularność na Freeview skończy się

dodano: 2003-11-28 08:44 | aktualizacja: 2003-11-28 08:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: Informa Media

freeview_logo_sk.gif Nadzieje brytyjskiego rządu dotyczące wyłączenia w 2010 roku analogowego sygnału telewizji naziemnej nie zostały potwierdzone przez ekspertów, którzy przewidują, że obecny popyt na cyfrowy pakiet naziemny Freeview w pewnym momencie po prostu skończy się.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eksperci Informa Media przewidują, że do końca 2003 roku Freeview zagości w kolejnych 1,3 mln angielskich gospodarstwach. W sumie bedzie to aż 2,4 miliona odbiorników cyfrowych tego pakietu, który oferuje 30 bezpłatnych programów telewizyjnych za jednorazową opłatę od 70 do 100 funtów (koszt odbiornika).

BBC obecnie prowadzi przedświąteczną kampanię reklamową pakietu Freeview na billboardach oraz w reklamach na publicznych kanałach BBC.

Niestety eksperci Informa Media przewidują powolny spadek sprzedaży dekoderów Freeview, ponieważ większość tych, którzy byli zainteresowani pakietem kanałów już zakupili tani odbiornik Freeview.

Według przewidywań Informa Media ilość nowych abonentów Freeview spadnie w pierwszej połowie przyszłego roku do 678 tysięcy, a w całym 2005 roku Freeview pozyska tylko 357 tysięcy i ustabilizuje się w przyszłości na poziomie 250 tysięcy odbiorników rocznie.

Przewiduje się, że Freeview będzie obecnie w jednej piątej angielskich domów do 2010 roku osiągając liczbę 4,7 miliona abonentów. Dalsze 49 proc. mieszkańców będzie płacić za telewizję kablową i Sky Digital.

W tym momencie tylko 68 proc. kraju będzie podłączone do cyfrowej telewizji, co jest znacznie niższym wynikiem od przewidywanych 95 proc., co może zablokować szybkie przejście z analogu do cyfrówki w Wielkiej Brytanii. Jeśli te przewidywania się sprawdzą, to BBC zostanie zmuszone do subwencjonowania odbiorników Freeview z opłacanego abonamentu dla tych, którzy ich nie posiadają.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa MLog 6-69 HV dla MUX8 w pionie

Telewizyjna antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej periodycznie dipolowej MLog 6-69...

49 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...