reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP na XVIII Targach Edukacyjnych

dodano: 2014-03-03 15:13
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP

TVP ABC Kilka tysięcy dzieci i dorosłych odwiedziło stoisko TVP na XVIII Targach Edukacyjnych w Poznaniu podczas pierwszego marcowego weekendu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się Internetowy Teatr TVP dla szkół, Platforma Hybrydowa TVP oraz nowy kanał dla dzieci TVP ABC.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W targach pod hasłem „Uczymy się przez całe życie” uczestniczyły instytucje samorządowe, placówki oświatowe i uczelnie z wielu miast w Polsce i z zagranicy, m.in. Wielkiej Brytanii, Niemiec i Danii. Obecni byli wydawcy książek.

Bardzo się cieszę, że aktywnym uczestnikiem targów jest Telewizja Polska – powiedział podczas wizyty przy stoisku TVP prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich, dr Andrzej Byrt. I miał rację, bo wśród poznających na targach ofertę TVP byli i zainteresowani ofertą Platformy Hybrydowej TVP, i nowym kanałem dla dzieci - TVP ABC, i usługami hybrydowymi oraz możliwościami edukacyjnymi tego medium, które objaśniali pracownicy Ośrodka - TVP Technologie oraz oddziału terenowego TVP w Poznaniu.Największe jednak zainteresowanie budziło uczestnictwo szkół w transmisjach spektakli Internetowego Teatru TVP dla szkół. Wielu zwiedzających oglądało już przedstawienia transmitowane w ramach projektu i deklarowało, że to akcja bardzo potrzebna. Zadawano pytania o kolejne spektakle i możliwość uczestnictwa w następnym Internetowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Teatralnych. Ci, którzy po raz pierwszy spotkali się z inicjatywą TVP SA chcieliby również w niej uczestniczyć.

W tym roku przeprowadzone zostały już dwie transmisje spektakli teatralnych: „Momo” z Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku oraz „Szpak Fryderyk” z Białostockiego Teatru Lalek. Pomimo ferii zimowych spektakle obejrzało prawie 70 tys. uczniów z ponad tysiąca szkół w całej Polsce. A już 6 marca transmisja spektaklu „Pułapka na myszy” angielskiej królowej kryminału Aghaty Christie w brawurowej inscenizacji Olgi Lipińskiej, z Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...