reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BBC i Sky podpisały umowę

dodano: 2003-06-16 12:01 | aktualizacja: 2003-06-16 23:14
autor: Anna Sulisz | źródło: DigitalSpy

bbc_logo_sk.jpg BBC oficjalnie potwierdziło podpisanie umowy dystrybucyjnej na następne 5 lat z BSkyB, właścicielem platformy Sky Digital. Wiadomość oznacza zakończenie sporu pomiędzy spółkami, który wybuchł w marcu, gdy dyrektor BBC ogłosił, że zamierza zrezygnować z systemu kodowania BSkyB i nadawać kanały BBC jako niekodowane. BBC potwierdziło nadawanie swoich niekodowanych kanałów od 10 lipca na Astrze 2D - 28,2E. BBC zaoszczędzi blisko 20 mln funtów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sky walcząc z decyzją BBC chciał przesunąć kanały BBC One i BBC Two z głównych pozycji na liście kanałów Sky Digital - 101 i 102 na dalsze, trudniej odnajdywalne przez abonentów tego pakietu cyfrowego. BBC zaskarżył tą decyzję do Independent Television Commission jeszcze w kwietniu.

Dzięki porozumieniu, kanały BBC One i BBC Two pozostaną na swoich obecnych pozycjach na liście EPG terminali Sky (101 i 102). Osoby, które używają kart typu „Solus” (BBC Digital) będą oglądać BBC One London na kanale 101 i BBC Two England na 102. Inne regionalne wersje będą dostępne poprzez EPG. Abonenci Sky będą oglądać tzw. "regionalny pakiet" BBC odpowiednio na kanałach 101 i 102.

Korporacja potwierdziła, że wszystkie regionalne kanały BBC będą dostępne cyfrowo z satelity już jesienią tego roku z z 2 dodatkowych Astry 2D - 28,2E. Koszt wynajęcia tych transponderów to 40 mln funtów. 25 mln funtów BBC zapłaciło BSkyB za pozostawienie kanałów BBC na dotychczasowych miejscach w EPG (łącznie BBC zaoszczędziła 20 mln funtów!)

Zwracamy uwagę, że odkodowanie 10 lipca kanałów BBC nie oznacza wcale, że tak łatwo można odbierać je w Polsce, bo transpondery Astry 2D są osiągalne na bardzo dużych antenach (od 1,2m do 3m). Prosimy o informacje o ich odbiorze w różnych rejonach Polski (należy podaż rozmiar i typ anteny, typ konwertera i odbiornika cyfrowego).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 599 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...