reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat przegrał z TVP, gdyż „oferta TVP okazała się ciekawsza”

dodano: 2013-07-06 22:33 | aktualizacja: 2013-07-06 22:46
autor: J. Krasny | źródło: media2.pl/satkurier.pl

KRRiT 5 lipca Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła, że TVP ABC wygrało walkę o koncesję na emisję w ramach MUX I Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Konkurentem Telewizji Polskiej był kanał Polsat Kids.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał Polsat Kids miał prezentować audycje i programy dla dzieci. W ofercie kanału znalazły by się też spektakle teatralne i filmy fabularne.

W wywiadzie dla TVP Info Szef KRRiT Jan Dworak tłumaczy wybór projektu TVP

Oferta TVP okazała się ciekawsza. Po pierwsze ta bardzo różnorodna paleta programów, które oferuje telewizja publiczna jest bogatsza niż to, co oferuje Polsat. Mniej powtórek, ale jednocześnie świadomość, że TVP posiada przebogate archiwa i to polskich programów dla dzieci. Nam bardzo zależy na dwóch rzeczach: aby to był program, w którym ważna jest polska kultura zaszczepiana od małego w trakcyjnej formie, i aby to był program bezpieczny. Tak żeby rodzice mogli zostawić przy telewizorze te malutkie dzieci, bez żadnej obawy, że zobaczą obrazy okrucieństwa, których przecież nie brakuje np. w kreskówkach produkowanych w Azji.

Jeszcze nie wiadomo, czy Grupa Polsat odwoła się od decyzji KRRiT.

Materiał wideo z magazynu „Minęła dwudziesta” z 5 lipca, w którym gościł przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD Combo (DVB_S2/DVB-T2) PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

279 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

129 zł Więcej...
reklama