reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 5/2013

dodano: 2013-05-07 16:02 | aktualizacja: 2013-05-07 16:25
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 5 2013 okładka SAT Kurier 5/2013
Podróże z anteną: Sardynia
Oglądaj kanały muzyczne FTA
Kryzys, który pomoże nc+ ?
Wywiad z prezesem TV Puls

TESTY:
- VU+ Solo 2 - Najszybszy i najmocniejszy odbiornik satelitarny na świecie
- Televes zAs Hbb - Odbiornik DVB-T klasy High End ze wsparciem HbbTV
- BigSAT Golden 1 CR HD - Tani satelitarny odbiornik HD PVR Ready z czytnikiem kart

NOWE PRODUKTY:
- Antena Televes DAT HD BOSS 790
- Wzmacniacz DVB-T z zasilaniem 12 V
- Odbiorniki TELE System TS6515HD i TS6700 T2 HD

Listy kanałów:
- kanały DVB-T
- polskie platformy cyfrowe
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 5/2013 - majowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

- Podróże z anteną: Sardynia
Włoska wyspa Sardynia jest mało znana w Polsce, a szkoda. Bardziej popularna turystycznie jest Sycylia. Na Sardynię można dolecieć z Polski w niecałe 2,5 godz. samolotem tanich linii Ryanair lub Alitalią przez Rzym lub Mediolan. Są bezpośrednie loty z Krakowa do Cagliari, zaczynające się już z końcem marca i trwające do końca października. Najlepiej wybrać się tam w miesiącach przedsezonowych - w maju lub czerwcu, ew. we wrześniu lub październiku, bo słonko i ciepło dopisuje, a plaże nie są tak zatłoczone jak w szczycie sezonu (w sierpniu Włosi zamykają firmy i jadą na obowiązkowe urlopy). Przed sezonem ceny hoteli i kwater są dużo niższe - naprawdę można zaoszczędzić.

- Kącik humoru
Na wstępie chcielibyśmy podziękować za duże zainteresowanie naszym kącikiem humoru. Ilość zdjęć, jakie ostatnio nadesłali Państwo drogą e-mailową do naszej redakcji, przechodzi nasze najśmielsze wyobrażenia. Z tego względu postanowiliśmy nieco rozszerzyć nasz kącik i pokazać na łamach SAT Kuriera więcej humorystycznych fotografi i niż dotychczas. Oczywiście, cały czas zachęcamy do nadsyłania zdjęć pokazujących nietypowe instalacje antenowe na adres redakcja [at] satkurier.pl.

- SAT>IP
Operator satelitarny SES, a także fi rmy Inverto, Abilis i MaxLinear Inc. projektują podstawowy komponent dla efektywnej kosztowo dystrybucji telewizji satelitarnej poprzez IP - pierwszy LNB, który będzie obsługiwał osiem kanałów w technologii SAT>IP.

- Wywiad z Dariuszem Dąbskim, prezesem TV Puls
Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Dariuszem Dąbskim, prezesem Telewizji Puls, w którym zdradza wiele ciekawych informacji na temat przyszłości kanałów TV Puls i PULS 2.

- Oglądaj kanały muzyczne FTA
Czasy, kiedy dominującą pozycją na rynku telewizji muzycznej mogły poszczycić się globalne marki MTV i VIVA, przeszły do historii. Dzisiaj ten segment przejęła lokalna konkurencja. Nowy kierunek rozwoju obserwujemy nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach europejskich, np. w Wielkiej Brytanii. Rozpowszechnienie muzyki w Internecie nie podcięło skrzydeł kanałom muzycznym, jak kilka lat temu uważano. Siedem stricte muzycznych i darmowych stacji z Polski na satelitach Eutelsat HOT BIRD można dzisiaj uznać za fenomen.

- Kryzys, który pomoże nc+
Rok 2002. Po ogłoszeniu oferty programowej Nowej CYFRY+, platformy powstałej z połączenia Wizji TV i CYFRY+, na forach internetowych wybucha niezadowolenie. Internauci protestują przeciwko wysokim cenom, usunięciu niektórych kanałów z oferty, sposobie, w jaki operator dobiera im nowe pakiety. Menadżerowie nie traktują poważnie internetowej krytyki. To dopiero początki globalnej sieci w naszym kraju. Po co przejmować się garstką abonentów z dostępem do Internetu? Ceny nie spadają. W końcu ktoś tworzy list otwarty do konkurentów Nowej CYFRY+. Apeluje o dołączenie kanałów, które nie znalazły się w pakietach – w tym Cartoon Network, Animal Planet, Travel Channel, Marcopolo i Le Cinema. Sugestie uwzględnia Cyfrowy Polsat, który dołącza kanał za kanałem. Zrywa z wizerunkiem platformy z problemami technicznymi i słabej jakości kanałami tematycznymi. W końcu staje się największym graczem na rynku płatnej telewizji, zostawiając CYFRĘ+ daleko w tyle pod względem liczby abonentów.

- ZAP - nowości z satelity

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 4/2013.
Następne wydanie na początku MAJA 2013 r.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Magazyn SAT Kurier w 2013 roku nadal będzie wydawany w cyklu miesięcznym z 11 wydaniami - tylko 99 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2013 (Polska) lub 55 euro w Europie.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2013 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE"* - cena promocyjna 125 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2013 - 11 wydań + książka / 125 zł

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres [email protected].

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...