reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 5/2024

dodano: 2024-06-01 17:06
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.plProsimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przestawiamy internetowy, bezpłatny numer SAT Kuriera 5/2024, w którym podsumowujemy maj na portalu satkurier.pl.
 
SAT Kurier 5/2024

TYLKO U NAS

Przedstawiamy platformy: HD+

W ramach naszego cyklu „Przedstawiamy platformy” tym razem bardzo popularna, niemiecka platforma HD+, którą można odbierać z satelitów Astra na pozycji orbitalnej 19,2°E.
 
Przedstawiamy platformy: HD+
Przedstawiamy platformy: HD+, źródło: HD Plus

Jak odbierać kanały z pozycji 23,5°E?

Odświeżyliśmy artykuł pierwotnie zamieszczony w numerze SAT Kuriera 9-10/2022, tak aby zwierał aktualne informacje i prezentował przegląd nadawanych dziś kanałów telewizyjnych FTA z satelitów Astra 3B i Astra 3C.
 
Jak odbierać kanały z pozycji 23,5°E?
Jak odbierać kanały z pozycji 23,5°E?, źródło: SES

Jak odbierać kanały z satelity?

Jednocześnie, aby ułatwić Czytelnikom odnalezienie konkretnego artykułu z naszego poradnikowego cyklu Jak odbierać kanały?, zamieściliśmy indeks wszystkich publikacji, w kolejności od skrajnej pozycji orbitalnej na wschodzie do skrajnej pozycji orbitalnej na zachodzie. Z ciekawych pozycji brakuje jedynie 7°E - również ten artykuł planujemy odświeżyć, gdyż od czasu wydania SAT Kuriera 3-4/2022 wiele się zmieniło.

Zmiany na orbicie: satelity Hot Bird 13°E - maj 2024

Kontynuujemy nasz cykl „Zmiany na orbicie”. Z ciekawostek: na 11,194 GHz, pol. V można było oglądać dosyły FTA Eurosport z transmisjami wyścigu kolarskiego Giro d'Italia 2024.
 
Wizualizacja satelitów Eutelsat Hot Bird 13F i 13G, źródło: Toys Films
 

TESTY

Netia Soundbox 4K - test dekodera

Testujemy dekoder z głośnikiem, a właściwie z czterema głośnikami, na platformie Android TV. Taką nowość najpierw wprowadziła do oferty Netia, a następnie Polsat Box (obie z Grupy Polsat Plus). W jednym z kolejnych wydań SAT Kuriera bliżej przyjrzymy się dekoderowi Polsat Soundbox 4K, który w odróżnieniu od modelu Netii (tylko IPTV) obsługuje też telewizję satelitarną.
 
Netia Soundbox 4K, źródło: Netia

Z ARCHIWUM SAT KURIERA

Co było przez SAT Kurierem?

Inaugurujemy cykl Z archiwum SAT Kuriera, w którym będziemy publikować wybrane artykuły z blisko 30-letniej historii tego branżowego magazynu. Na początek pierwsza strona pierwszego wydania biuletynu informacyjnego Hollex Sat News, z maja 1993 roku (protoplasty SAT Kuriera), z artykułem pt. „Sprzęt TV-SAT pod specjalnym nadzorem Urzędów Celnych”. Już wkrótce wykazy satelitarne z 1993 roku.

NOWE PRODUKTY

Polsat Soundbox 4K - nowy dekoder Polsat Box

Wspomnianą już majową nowością jest dekoder Polsat Soundbox 4K. To dekoder 4K do telewizji satelitarnej DTH i kablowej IPTV z wbudowanymi 4 głośnikami zoptymalizowanymi przez firmę Bang & Olufsen, wykorzystujący technologię Dolby Atmos zapewniającą dźwięk przestrzenny. Wkrótce ten nowoczesny dekoder trafi na nasze stanowisko testowe.

AI wchodzi do dekoderów

Niezależna grupa Dreambox 4U opublikowała testowe wydania oprogramowania OpenATV 7.4 dla odbiorników Enigma2 zawierające opcję tłumaczenia w czasie rzeczywistym napisów ekranowych DVB lub teletekstowych na kanałach TV, z wykorzystaniem AI.

Ariva T40 - odbiornik TV naziemnej

Ferguson Ariva T40 to odbiornik TV naziemnej bogato wyposażony w złącza, zamknięty w wytrzymałej, metalowej obudowie, z programowalnym pilotem w zestawie i obsługą standardu DVB-T2 HEVC/H.265 z dźwiękiem Dolby E-AC-3.

Nowa stacja czołowa Polytron NTS 16 C/T

Na niemieckim rynku pojawiła się nowa, kompaktowa stacja czołowa NTS 16 C/T firmy Polytron, która konwertuje sygnały DVB-S/S2 z 16 transponderów SAT na 16 kanałów DVB-C lub 16 kanałów DVB-T. Jako pierwsza hybrydowa, kompaktowa stacja czołowa firmy Polytron opcjonalnie wysyła równolegle do 128 strumieni IPTV.

Atlas NG - nowy analizator od Promax

Dla tych instalatorów tv-sat, którzy nie chcą iść na kompromis przy instalacjach antenowych, polecamy miernik z najwyższej półki - taki stworzyła hiszpańska firma Promax. Mowa o analizatorze Atlas NG. To wielofunkcyjny i funkcjonalny analizator widma, który sprosta wysokim wymaganiom profesjonalistów zajmujących się telewizją.
 

CO WYDARZYŁO SIĘ W POLSCE?

TVP Info zostanie tymczasowo zakodowane na satelicie

Z informacji satkurier.pl wynika, że sygnał TVP Info na satelicie zostanie zakodowany od 14 czerwca do 11 sierpnia, czyli na czas turnieju piłkarskiego Euro 2024 i Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Dzięki temu TVP będzie mogła pokazywać na TVP Info materiały związane z tymi wielkimi wydarzeniami sportowymi.

Kilka kanałów TVP do odstrzału?

KRRiT udostępniła 6 maja - w ramach otwartych konsultacji społecznych - projekt karty powinności na lata 2025-2029, przekazany przez TVP. Wynika z tego dokumentu, że Telewizja Polska zamierza połączyć TVP Historia, TVP Nauka i TVP Dokument w jeden kanał TVP Wiedza oraz zlikwidować Alfa TVP i TVP Kobieta, a także internetowe kanały TVP Kultura 2, TVP Historia 2 i TVP ABC 2.

CANAL+ zyska pojemność satelitarną

Już 21 maja satkurier.pl zapowiedział, że CANAL+ Polska zmniejszy dla dzierżawionego przez siebie transpondera nr 4 satelity Eutelsat Hot Bird 13G (13°E), o częstotliwości 11,278 GHz, pol. V, korekcję błędów FEC z 3/4 na 5/6. Zmiany te nastąpiły 3 czerwca. W efekcie CANAL+ zyskał pojemność satelitarną, bez konieczności dzierżawienia nowych transponderów. Możliwe, że podobne zmiany przeprowadzi też dla innych transponderów, niekonicznie wszystkich.

Max w Polsce od 11 czerwca

W maju pojawiła się też inna ważna zapowiedź, że platforma streamingowa Max, następca HBO Max, wejdzie do Polski 11 czerwca. Obecnie trwają prace nad więcej niż 15 lokalnymi produkcjami. Oferta Max będzie obejmowała pakiety: Podstawowy, Standardowy i Premium oraz dodatkowy Kanały TV i Sport. Znane są też ich ceny.
 
Max w Polsce od 11 czerwca
Max w Polsce od 11 czerwca, źródło: WBD

Co z HBO Max w Polsat Box?

Okazało się też, że abonenci Polsat Box nadal będą mogli korzystać z serwisu, oferowanego pod nową nazwą Max, a cena usługi oraz dane do logowania do platformy nie ulegną zmianie. Abonenci zachowają też dostęp do kanałów HBO (HBO, HBO2, HBO3). Do 31 stycznia 2025 roku wszyscy abonenci Polsat Box z Max będą mogli promocyjnie korzystać z pakietu Premium, a potem - jeśli będą z umową na czas nieokreślony - z pakietu Standard, a jeśli na czas określony - Premium.

3 nowe kanały TV w Polsce

TinyTeen, LingoToons i LangLab to nowości, jakie trafiły do oferty spółki Pasjatv zajmującej się dystrybucją kanałów TV. Oznacza to, że te 3 nowe kanały edukacyjne od English Club TV Group mogą wkrótce znaleźć się w ofertach polskich operatorów płatnej telewizji.
 
3 nowe kanały TV w Polsce
3 nowe kanały TV w Polsce

TV Republika przechodzi na HD na 13°E

4 czerwca, z delikatnym poślizgiem względem pierwotnie planowanego terminu - 1 czerwca, Telewizja Republika przeszła na satelicie na nadawanie w rozdzielczości HD. Ten kodowany, polski kanał jest dystrybuowany na transponderze Cyfrowego Polsatu.

4 polskie kanały muzyczne przechodzą na HD

Nie nie jedynie podniesienie do HD jakości polskich kanałów. W czerwcu i lipcu spotka to również kanały muzyczne Disco Polo Music, Eska Rock TV, Eska TV Extra, VOX Music TV z Grupy Polsat Plus, wynika z informacji satkurier.pl.
 
4 polskie kanały muzyczne przechodzą na HD
4 polskie kanały muzyczne przechodzą na HD

Viasat True Crime wkrótce w Polsce. Gdzie dostępny?

6 czerwca nadawanie w Polsce rozpocznie Viasat True Crime od Viasat World. Ten nowy kanał będzie dostępny na platformie CANAL+ oraz w wybranych sieciach kablowych, IPTV i OTT. Programy emitowane na antenie Viasat True Crime mają koncentrować się wyłącznie na treściach kryminalnych.
 
Viasat True Crime wkrótce w Polsce
Viasat True Crime wkrótce w Polsce

Nowy test w HD i po polsku na tp. CANAL+

15 maja na tp. 110 satelity Eutelsat Hot Bird 13G (13°E), o częstotliwości 10,719 GHz, pol. V, pojawił się nowy test - początkowo bez ID, a następnie z ID TEST. W chwili obecnej nie wiadomo, czy trafi tam jakiś nowy kanał HD, czy to jedynie przenosiny oferowanego już kanału HD na inną częstotliwość. Niewykluczone, że będzie to Viasat True Crime.

Eurosport 4K po polsku testuje na Hot Birdzie

Na satelicie Eutelsat Hot Bird 13F (13°E) pokazała się pozycja Eurosport 4K. Kanał został włączony na tp. 7 (11,334 GHz, pol. H) dzierżawionym przez Warner Bros. Discovery. Eurosport 4K tymczasowo był dostępny także z satelity Eutelsat 9B (9°E), ale został wyłączony. Co istotne, przekaz został opatrzony polską ścieżką dźwiękową.

Telewizja Polsat nie wejdzie na MUX 8

Kanał z Węgier i 3 polskie - 2 z nich trafią na MUX 8

PTV w konkursie na MUX 8. Co to za kanał?

TV Republika złożyła wniosek o koncesję na MUX 8

KRRiT opublikowała listę wnioskodawców ubiegających się o udzielenie koncesji na nadawanie na MUX 8 telewizji naziemnej. Są nimi: węgierska grupa TV2 z kanałem PTV, Telewizja Republika z kanałem Republika, Fratria z kanałem wPolsce24 i Polskie Wolne Media (z grupy MWE Networks) z kanałem Polska24. Wyłonione zostaną 2 kanały, gdyż na MUX 8 są 2 wolne miejsca pod stacje SD. Udziału w konkursie nie wzięła Telewizja Polsat, która na tym multipleksie ma już kanał Nowa TV.

Pierwszy sklep w TV naziemnej w Polsce

W międzyczasie na MUX 8 dodano... sklep internetowy. Użytkownicy odbiorników z HbbTV mogą zamawiać za pomocą pilota ubrania oraz gadżety z kolekcji Kapitan Bomba, Egzorcysta i RKS HUWDU. Sklep Kapitan.pl to nowa aplikacja w TV naziemnej, od spółki CDA.

Kabaret TV debiutuje w telewizji naziemnej

Pozostając przy temacie TV naziemnej, 29 maja oferta MUX L2 z Rybnika i Ornontowic została rozszerzona o kanał Kabaret TV. To jednocześnie debiut w telewizji naziemnej tej rozrywkowej stacji, której nadawcą jest Wirtualna Polska Media.

Red Top TV zmienia się w ViDoc TV1

Red Carpet Media Group unifikuje projekty Red Top TV i ViDoc TV, zmieniając nazwę tego pierwszego na ViDoc TV1. ViDoc TV1 w sieciach kablowych i IPTV nadaje ten sam program co ViDoc TV dostępny na MUX 8. Od 1 czerwca ViDoc TV / ViDoc TV1 dołączył do oferty Premium TV biura reklamy TVN Media. Oznacza to, że zaczęły pojawiać się na tym kanale reklamy.

Zmiany w MUX-ach BCAST

10 maja na eksperymentalnych multipleksach BCAST w TV naziemnej przeprowadzone zostały zmiany: w Warszawie i Gdańsku dodano kanały wPolsce.pl i TV Media Narodowe, a usunięto TVRegionalna.pl, natomiast we Wrocławiu dodano wPolsce.pl, a usunięto STARS.TV.

Cyfrowy Polsat zwiększył udziały w BCAST

Wypłynęła też informacja, że Cyfrowy Polsat z Grupy Polsat Plus nabył 14 marca dodatkowych 10% udziałów spółki BCAST. W wyniku sfinalizowania transakcji Cyfrowy Polsat S.A. posiada 80,01% udziałów w BCAST Sp. z o.o.

Multiplay udaną strategią Grupy Polsat Plus

Grupa Polsat Plus zaprezentowała wyniki operacyjne i finansowe za I kwartał 2024 roku. Liczba świadczonych usług kontraktowych utrzymuje się na podobnym poziomie, liczba klientów nieznacznie spada, za to wzrasta przychód od klienta (ARPU) i liczba klientów usług multiplay.

Co dalej z kanałami Polsat Sport Premium?

Jeszcze więcej tenisa na kanałach Polsat Sport

1 czerwca Telewizja Polsat pokazała swoją ostatnią transmisję na żywo meczu Ligi Mistrzów UEFA, bowiem od nowego sezonu 2024/25 prawa medialne do LM trafią do CANAL+ Polska. Nadal nie wiadomo, co stanie się z kanałami Polsat Sport Premium, które zostały uruchomione specjalnie z myślą o europejskich pucharach. Nie jest też jasne, czy Telewizja Polsat zakupi w zamian prawa do Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA. Ogłosiła za to, że począwszy od ATP Rome Masters 2024 sygnał telewizyjny z World Feedu, oprócz kanałów Polsat Sport 1, Polsat Sport 2 oraz Polsat Sport 3, będzie trafiał także do kanałów Polsat Sport Premium. Mogłoby to oznaczać, że kanały Polsat Sport Premium są bezpieczne. Nadto, Maciej Stec, wiceprezes zarządu ds. strategii Grupy Polsat Plus​​​​​​, powiedział, że kanały Polsat Sport Premium będą funkcjonować, a w jakim formacie - nadawca ma na bieżąco informować.
 

CO WYDARZYŁO SIĘ ZAGRANICĄ?

Prezentujemy przegląd majowych zapowiedzi i zmian w telewizji i streamingu, dotyczących zagranicy, opracowany przez Rafała Olchowika.

Nowe zasady odbioru telewizji w Niemczech

Już od lipca nie będzie wliczania opłata za odbiór sygnału telewizyjnego w czynsz za mieszkanie. Nowe prawo uniemożliwi wynajmującym doliczanie usług telewizyjnych do umowy najmu. Miliony najemców w Niemczech nie będą już przywiązane do telewizji kablowej, aby oglądać podstawowe kanały telewizyjne.

Platformy streamingowe łączą siły

Najpierw Disney Entertainment i Warner Bros. Discovery zapowiedzieli wspólny pakiet Disney+, Hulu i Max, a później ESPN, FOX i Warner Bros. Discovery ogłosili nazwę nowej usługi ze sportem na żywo Venu Sports. W ostatnim czasie platformy streamingowe konsolidują się, łączą siły, by przetrwać na mocno konkurencyjnym rynku.

SES przejmie Intelsata

Amerykański Intelsat zostanie przejęty przez SES z Luksemburga. To połączenie będzie skutkować utworzeniem potężnego operatora satelitarnego, obsługującego wiele pozycji orbitalnych i oferującego szeroki zasięg. Flota obejmie ponad 100 satelitów na orbicie geostacjonarnej, w tym satelity Astra na pozycji 19,2°E.

Polski pakiet bez opłat w niemieckiej MagentaTV

Niemiecki Telekom do 22 lipca ma zamiar bezpłatnie udostępniać swoje pakiety międzynarodowe w ramach platformy internetowej MagentaTV. Jeden z pakietów zawiera polskie stacje TVN International i TVP Polonia.

Dosyły FTA ze sportem na satelicie Hot Bird

Eurosport przeprowadził dosyły z wyścigu kolarskiego Giro d'Italia 2024 na systemie satelitarnym Eutelsat Hot Bird (13°E). Była to dobra okazja do przetestowania sprzętów z DVB-S2X. Uruchomiony multipleks składał się z 8 przekazów FTA w kompresji obrazu HEVC/H.265 i rozdzielczości HD.

Svoboda News - nowy kanał FTA na Hot Birdzie

Rosyjskojęzyczna platforma Svoboda Satellite poszerzyła się o nowy kanał informacyjny Svoboda News. Jest to kolejny kanał będący alternatywą dla rosyjskiej propagandy, obok dołączonych wcześniej Svoboda, Gordon Live, TV8, OST/WEST 24, Nastoyashcheye Vremya i DW Russian.
 
Svoboda News - nowy kanał FTA na Hot Birdzie
Svoboda News - nowy kanał FTA na Hot Birdzie

Kilka wyłączeń z FTA na Hot Birdzie

Dystrybucję na systemie satelitarnym Eutelsat Hot Bird 13°E zakończyło 4 nadawców FTA. Przełom kwietnia i maja upłynął pod znakiem wyłączenia Espreso TV, Kentron TV, Antichita Chiossone i Explorer HD Channel. Co o nich wiadomo?

13°E: TeleZüri bez subskrypcji Kabelio

Rzadko się zdarza, aby kanały na platformach satelitarnych były odkodowane. Jednak czasami takie okazje się trafiają. W Kabelio tymczasowo bez subskrypcji można było podejrzeć zawartość lokalnej stacji telewizyjnej TeleZüri, emitującej programy o Zurychu w Szwajcarii.

Druga wersja Eurosport 4K na Hot Birdzie

Na transponderze Sky Italia z satelity Eutelsat Hot Bird 13F (13°E) zainaugurowano emisję Eurosport 4K. Wyodrębniona wersja jest nadawana na wyłączność dla włoskich abonentów DTH. Eurosport 4K powstał po to, aby pokazać French Open czy XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie w ultrawysokiej rozdzielczości.

Atak na ukraińskie kanały - transmisja parady zwycięstwa

Rosyjscy hakerzy przeprowadzili kolejny atak na sygnał ukraińskich kanałów na satelicie Astra 4A (4,8°E). Ten incydent nastąpił 9 maja, kiedy zamiast regularnej emisji widzowie przez kilka minut widzieli transmisję parady zwycięstwa w Moskwie.

CANAL+: Kilkadziesiąt kanałów za... 2 euro

22 maja francuski CANAL+ wprowadził TV+, nową ofertę streamingową łączącą kanały telewizji naziemnej (TNT) we Francji, dodatkowe kanały tematyczne i kanały FAST, a także wybór treści VOD od CANAL+. Najbardziej zaskakuje cena tej nowej oferty.

CANAL+ Foot UHD testuje FTA z 19,2°E

Francuski CANAL+ za pośrednictwem swojej pojemności na satelicie Astra 1N (19,2°E) testował bezpłatnie CANAL+ Foot w rozdzielczości 4K (UHD). Była to przymiarka do uruchomienia kanału Événement Sport UHD HDR. Docelowo pojawi się w formacie 4K HDR 10 (w okresie przejściowym będzie w UHD SDR).

DAZN uruchomi 10 bezpłatnych kanałów

DAZN, wiodąca na świecie platforma streamingu wydarzeń sportowych, ogłosiła start 10 nowych kanałów we współpracy z liderem branży Amagi. Celem jest poszerzanie bezpłatnej oferty sportowej. Nowe kanały FAST zaprezentują szereg wciągających treści z zakresu różnych sportów.

OK TV - nowy kanał naziemny w Czechach

Czeska firma OK Music Television s.r.o. uruchomiła nową stację OK TV, którą można odbierać bezpłatnie w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 operatora Digital Broadcasting. Na tym nowym kanale widzowie znajdą całą gamę programów rozrywkowych, muzycznych i lifestylowych.

Niekodowane testy Rewind TV z 28,2°E

Brytyjska spółka Rewind TV Ltd wystartowała z nowym kanałem Rewind TV. Stacja jest dystrybuowana w szerokiej wiązce europejskiej satelity Astra 2G (28,2°E). Koncentruje się wokół klasycznych programów rozrywkowych z całego świata i stanowi dobre uzupełnienie oferty po przeniesieniu That's TV i Talking Pictures TV do wiązki brytyjskiej.

Chart Show Retro testuje FTA dla Europy z 28,2°E

Nowy kanał muzyczny Chart Show Retro, uruchomiony 4 marca w brytyjskiej wiązce satelity Astra 2F (28,2°E), otworzył dostęp do swoich programów dla widowni w całej Europie. Przekaz pojawił się na transponderze satelity Astra 2G (28,2°E) o zasięgu ogólnoeuropejskim.
 
Chart Show Retro testuje FTA dla Europy z 28,2°E
Chart Show Retro testuje FTA dla Europy z 28,2°E

Persiana KPop - nowy kanał muzyczny z 52°E

Persiana Korea jest najczęściej oglądanym kanałem z perskiego portfolio Persiana. Południowokoreańskie filmy, seriale i muzyka mają w Iranie grono wiernych fanów. W efekcie ruszył kolejny kanał z koreańskimi treściami Persiana KPop - emisja jest niekodowana (FTA) z satelity TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E).

Sky Italia wyłącza własne kanały SD

Włoski operator platformy Sky Italia zdecydował o zamknięciu równoległej dystrybucji SD i HD swoich wybranych kanałów telewizyjnych. Teraz udostępnia je widzom tylko w rozdzielczości HD. Jakie kanały Sky Italia nie mają już swoich odpowiedników SD?

Sky zamyka 16 kanałów SD z 28,2°E

Sky Sports w Wielkiej Brytanii tylko w jakości HD od 29 maja. Brytyjski Sky zamknął 12 kanałów sportowych w jakości SD oraz dodatkowe 4 kanały Sky Cinema SD. Te działania mają na celu przeniesienie widzów satelitarnych na odbiór HD.
 

PODRÓŻE Z ANTENĄ

Najwyższy szczyt Krety - opis szlaku na Timios Stavros

Timios Stavros - w tłumaczeniu: Święty Krzyż - to najwyższy szczyt Krety, sięgający 2456 m n.p.m. Znajduje się w masywie górskim Psiloritis w środkowej części tej śródziemnomorskiej wyspy należącej do Grecji.

Zamek w Bodzentynie się zmienia

Osoby odwiedzające ruiny zamku w Bodzentynie mogą doznać niemałego rozczarowania. Obiekt jest dziś ogrodzony, gdyż odbywają się tam prace budowlane. Bodzentyński zamek się zmienia, bezpowrotnie tracąc dawny urok. Właśnie powstaje tam muzeum. To kolejna zmiana w ostatnim czasie, po tym, jak konstrukcję wzmocniono drewnianym rusztowaniem.


Projekt i wykonanie okładki: Anita Kaźmierska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...