reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 3/2013

dodano: 2013-03-08 10:18 | aktualizacja: 2013-03-09 12:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 3 2013 okładka SAT Kurier 3/2013
Przejdź do nc+
Nieoficjalnie o migracji do nc+
OLED - krok w przyszłość
MUX 1 - walka o 4 miejsca
Podróże z anteną: Wietnam

TESTY:
- Ovikon 505F - odbiornik DVB-T
- TBS 2900 MOI DVB-S2 Streaming Box - odbiornik satelitarny HD strumieniujący treść przez sieć

NOWE PRODUKTY:
- Televes Multiswitch 5x5x4 EasySwitch
- WI-LLY Dual Band i P-link 0.2 od TELE System
- Konwerter Dual Single LNB Cabletech
- Nowe szafy RACK już w Dipolu
- Uniwersalny wzmacniacz budynkowy TRIAX GHV 935
- Nowe multiswitche CE 5/x HD i CE 9/x HD od firmy TechniSat
- Ferguson Ariva 152 Combo vs Ferguson Ariva 252 Combo

Listy kanałów:
- kanały DVB-T
- polskie platformy cyfrowe
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 3/2013 - marcowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

- Przejdź do nc+. W trakcie powstawania tego artykułu oferta programowa nowej platformy nc+ była i nadal jest dobrze strzeżoną tajemnicą. W Internecie pojawiło się mnóstwo spekulacji, plotek i najzwyklejszych bzdur o ofercie nc+, ponieważ jest to obecnie jeden z najbardziej poczytnych tematów w Polsce. Mimo tego, warto napisać, co czeka abonentów platform n i CYFRA+, czyli co wiadomo na kilka dni przed startem nc+. Jednocześnie zastrzegamy, że zmiany mogą być inne niż te, które opisujemy w tym artykule.

- Wnioski konkursowe na 4 miejsca w MUX 1. Nowe stacje zajmą 4 miejsca zajmowane obecnie przez TVP (TVP1 HD, TVP2 i TVP INFO) i dołączą do wyłonionych w pierwszym konkursie (Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka TV i TTV). Dowiedz się, kto złożył wnioski konkursowe.

- OLED, czyli krok w przyszłość. W listopadowym wydaniu SAT Kuriera pisaliśmy o UHDTV - telewizji ultrawysokiej rozdzielczości, która, co prawda, nie zawitała jeszcze do naszych domów, ale producenci elektroniki użytkowej zaczęli już wprowadzać na rynek pierwsze modele telewizorów obsługujące rozdzielczość 4K. Teraz przyszedł czas na omówienie innej technologii, która dla wielu czołowych firm z branży elektroniki użytkowej jest jednym z ważnych kierunków rozwoju. Mowa o OLED, czyli organicznej diodzie elektroluminescencyjnej. W tym artykule postaramy się omówić między innymi zasadę działania tej technologii, a także jej zalety względem szeroko rozpowszechnionej w dniu dzisiejszym technologii LCD.

- Podróże z anteną: Wietnam Południowy. Wietnam Południowy to tylko jedna z części Wietnamu (ta amerykańska z Sajgonem), która Polakom kojarzy się z Rambo, Chuckiem Norrisem i biedą komunizmu. Fakt, że komuna została z żółtymi gwiazdami na czerwonym tle, flagami z sierpem i młotem, ale „tygrys Indochin pachnie kapitalizmem na wskroś”. Taka komuna da się lubić - jest taniej niż w Tajlandii, smacznie, choć o tajskiej zupce należy zapomnieć. Pieniądze kapitalistów z Rosji i innych krajów dają Wietnamowi coraz większy komfort i luksus. Wietnam stał się modny, a dla Rosjan, Chińczyków, Austrlijczyków czy Koreańczyków to taki polski Egipt. Ale Wietnam pracuje i buduje luksusowe ośrodki turystyczne na potęgę. Nie ma tam bezrobocia - jest pokora, sumienność i pracowitość, a także tolerancja religijna, chyba większa niż u nas, pod warunkiem, że jakakolwiek religia nie zagraża komunistycznym władzom. Wojsko i policja wiele znaczą.

- Fortis SkyS@t Royal HS 8200: kącik porad. W wydaniu 3/2012 magazynu telewizji cyfrowej SAT Kurier prezentowaliśmy Czytelnikom nowy odbiornik satelitarny HD PVR Ready z oprogramowaniem opartym o system operacyjny Linux: Fortis SkyS@t Royal HS 8200. Z uwagi na rosnące zainteresowanie tym produktem, proponujemy Czytelnikom kącik porad dla użytkowników tego urządzenia, który pomoże w podstawowym etapie przygotowana go do pracy.

- Przedstawiamy firmę VECTOR. Chcielibyśmy przybliżyć Państwu jedną z największych polskich firm związanych między innymi z telewizją cyfrową. VECTOR Sp. z o.o. to producent i dostawca rozwiązań do świadczenia usług multimedialnych, również takich jak Internet czy telefonia.

- Kanał dla Ekstrak(l)asy. Spółka zarządzająca prawami do pokazywania T-Mobile Ekstraklasy chce zakończyć wieloletnią współpracę z CANAL+ i pokazywać rozgrywki we własnej telewizji.  Ekstraklasa SA wystąpiła już ze stosownym wnioskiem o przyznanie koncesji satelitarnej do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Przedstawiciele spółki twierdzą, że zarezerwowali już miejsce na satelicie Eutelsat HOT BIRD (13°E). Dysponują też infrastrukturą techniczną potrzebną do rozpoczęcia nadawania.  Czy powstała platforma nc+ powinna obawiać się utraty wyłączności na pokazywanie wszystkich spotkań ligowych? A może sama uznała, że płacenie grubych pieniędzy za wątpliwej jakości spotkania nie ma sensu?

- TVP Stream - programy OTV, TVP INFO i TVP Parlament online

- ZAP - nowości z satelity

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 3/2013.
Następne wydanie na początku KWIETNIA 2013 r.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++Magazyn SAT Kurier w 2013 roku nadal będzie wydawany w cyklu miesięcznym z 11 wydaniami - tylko 99 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2013 (Polska) lub 55 euro w Europie.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2013 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE"* - cena promocyjna 125 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2013 - 11 wydań + książka / 125 złZamów e-wydania na stronie e-Kiosk (można zamawiać pojedyncze wydania, prenumeratę roczną albo prenumeratę półroczną)Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres [email protected].

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...