reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 1/2013

dodano: 2013-01-07 12:26 | aktualizacja: 2013-01-07 12:59
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 1 2013 okładka SAT Kurier 1/2013
Dlaczego warto mieć NTC?
Nowe osiedla bez anten na elewacjach
Porównanie tabletów z DVB-T
Podróże z anteną: Bośnia i Hercegowina

TESTY:
- Cyfrowy Polsat: dekoder HD 6000 - najnowszy dekoder HD produkcji Cyfrowego Polsatu
- Manta DVBT02 vs Manta DVBT011 - porównanie dwóch tunerów DVB-T

NOWE PRODUKTY:
- Best Buy: tuner DVB-T i DVD w jednym
- Urządzenie sterujące SAVIO AIR MOUSE RC-03
- Antena satelitarna COR 900 SA -J
- Odbiorniki WIWA HD-50 Memo i Memo Display
- Moduł stacji czołowej MMH-3000 firmy Terra
- Profesjonalna antena naziemna Synergia HD
- Oferta profesjonalnych mierników ROVER
- Matrix MRS HDMI-4x2 i 4x4 v1.4a
- Wzmacniacz antenowy 5 V firmy Mezon
- Odbiornik VU+ SOLO2

Listy kanałów:
- kanały DVB-T
- polskie platformy cyfrowe
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 1/2013 - styczniowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

- Tablety i DVB-T. Zbliża się koniec ery analogowej telewizji w naszym kraju. Dlatego chcemy przybliżyć wszelkie możliwości odbioru DVB-T. Tym razem chodzi o mobilne urządzenia, głównie tablety, choć spotyka się nawigacje, odtwarzacze DVD czy odtwarzacze multimedialne, które mają DVB-T na pokładzie.

- Dlaczego warto mieć NTC?. Podajemy 10 powodów, dla których warto mieć NTC - naziemną telewizję cyfrową.

- Podróże z anteną - Bośnia i Hercegowina. To jeden z kilku krajów po rozpadzie Jugosławii w 1991 roku. Niepodległość oficjalnie ogłosiła 5 kwietnia 1992 roku. BiH składa się z dwóch autonomicznych jednostek państwowych - Federacji Bośni i Hercegowiny oraz Republiki Serbskiej. Stolicą jest Sarajewo. Zapraszamy do zapoznania się z kulturą, zwyczajami... telewizją w tym pięknym kraju.

- Kanały erotyczne migrują do DVB-S2 lub MPEG-4. Koniec roku przynosi bardzo istotne zmiany dla posiadaczy kart telewizji erotycznych. Nadawcy, szukając sposobu na oszczędności oraz poprawę jakości technicznej emisji, stopniowo migrują do emisji w DVB-S2 lub przełączają się na kompresję obrazu MPEG-4. Zmiany obejmą posiadaczy kart z kanałami Free-X TV (FR TV) i French Lover TV (FL TV) oraz SCT/Redlight (w tym SD 10+).

- Nowe osiedla bez anten satelitarnych na elewacjach. Przed końcem lutego 2013 roku w życie wejdzie rozporządzenie ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej z dnia 6 listopada 2012 roku, zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Jedną z ważniejszych zmian, które zostaną wprowadzone, jest obowiązek montażu, w  budynkach mieszkalnych wielorodzinnych, instalacji umożliwiającej odbiór cyfrowych programów telewizyjnych i radiowych rozpowszechnianych drogą naziemną i satelitarną. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami zawartymi w rozporządzeniu.

- Wystartował konkurs na 4 miejsca w MUX 1. W ramach Monitora Polskiego ukazały się cztery ogłoszenia przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego. Dotyczą one czterech miejsc w ramach MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej - połowy multipleksu, z której czasowo korzysta TVP. Ogłoszenia wydano 20 grudnia 2012 roku, obejmują okres 10 lat i zakładają emisję kanałów w standardowej rozdzielczości (SD) w formie niekodowanej.

- UKE: Wyniki kontroli tunerów DVB-T. Urząd Komunikacji Elektronicznej sprawdził oferowane w sprzedaży tunery do odbioru sygnału naziemnej telewizji cyfrowej. W wyniku kontroli sześć tunerów nie spełniało norm w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej: Apollo AHD 115, Korr HD 128, Manta DVBT012, Goclever DVB-T 200, Vakoss DB-642 i Blow 4705 HD.

- Newsowa papka. Od ponad dekady na polskim rynku telewizyjnym funkcjonują kanały informacyjne. Przed uruchomieniem pierwszego – TVN24 – niemal wszyscy analitycy nie dawali takim przedsięwzięciom szans. Dziś z powodzeniem funkcjonują także TVP INFO, Polsat News i Superstacja. Czy to, co serwują, zaspokaja potrzeby informacyjne całego społeczeństwa? A może mamy do czynienia jedynie z newsową papką nastawioną na jak największe zyski i jak najmniejsze koszty? Czego brakuje nam w tym roku? Odpowiedzi na te pytania spróbujemy udzielić właśnie w tym artykule...

- ZAP - nowości z satelity

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 1/2013.
Następne wydanie na początku LUTEGO 2013 r.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Magazyn SAT Kurier w 2013 roku nadal będzie wydawany w cyklu miesięcznym z 11 wydaniami - tylko 99 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2013 (Polska) lub 55 euro w Europie.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2013 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE"* - cena promocyjna 125 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2013 - 11 wydań + książka / 125 złZamów e-wydania na stronie e-Kiosk (można zamawiać pojedyncze wydania, prenumeratę roczną albo prenumeratę półroczną)Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres [email protected].

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...