reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 5/2012

dodano: 2012-04-27 15:13 | aktualizacja: 2012-09-10 18:39
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 5 2012 okładka SAT Kurier 5/2012
Polskojęzyczne kanały dokumentalne
Koniec analogu z ASTRY 19,2°E
Systemy dostępu warunkowego
Jaka antena dla opery, Euro, Igrzysk?

TESTY:
- Opticum HD X406p - odbiornik z czytnikiem kart i gniazdem CI
- Egreat R6S - odtwarzacz multimedialny 3D z Androidem

NOWE PRODUKTY:
- Antena naziemna Opticum AX900
- Uchwyty LCD marki Monako
- jTab FS-815T - tuner DVB-T
- TechniSat Antenna 3 dla DVB-T   
- Moduł AV do stacji czołowej Triax TDX
- Opticum ITI HD X8 Combo i Opticum HD T9
- Megasat SF-310 - cyfrowy satfinder z wyświetlaczem LCD
- Megasat Caravanman 70 Premium
- Uniwersalne moduły CA na polskim rynku

Listy kanałów:
- MPEG 90°E-45°W
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- polskie platformy cyfrowe
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 5/2012 - majowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

- Systemy dostępu warunkowego. Tym razem przyjrzymy się typom systemów CA. Czy jeden serwis (kanał/stacja radiowa) może być szyfrowany jednocześnie w kilku systemach? Czy serwis może być niekodowany mimo obecności CA_System_ID? Czy kodowane może być coś więcej niż obraz i dźwięk? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie właśnie w tym artykule. Dodatkowo obszerny wykaz wybranych systemów dostępu warunkowego zarejestrowanych w DVB Services Sŕrl i tabele z wartościami Provider ID poszczególnych operatorów platform.

- Polskojęzyczne kanały dokumentalne. Abonenci trzech polskich platform satelitarnych mają możliwość uzyskania dostępu do łącznie dwunastu kanałów dokumentalnych w języku polskim, w tym m.in. podróżniczych, historycznych i przyrodniczych. W większości są to stacje produkcji zagranicznej z polskimi ścieżkami językowymi. Wśród tych dwunastu kanałów dokumentalnych, siedem można odbierać w jakości HD – to całkiem niezła liczba. Cyfrowy Polsat, CYFRA+ i telewizja n mają po dwanaście kanałów dokumentalnych w swoich ofertach i aż osiem z nich jest wspólnych dla tych trzech platform. Dowiedz się więcej na ten temat.

- Jaka antena dla opery, Euro i IO w Londynie?. Ten rok obfituje w ważne wydarzenia sportowe i kulturalne. To doskonała okazja dla instalatorów, którzy powinni zainteresować się tematem instalacji satelitarnych dla cyfrowych kin, pubów, klubowych kawiarenek czy bogatszych indywidualnych użytkowników. W tym artykuke dowiesz się, jak powinny wyglądać profesjonalne instalacje antenowe, pozwalające na odbiór transmisji w tegorocznych wydarzeń sportowych i kulturalnych.

- 92% populacji Polski w zasięgu MUX 1. 31 maja 2012 roku zasięg MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej ulegnie znacznemu powiększeniu - z obecnych 15% do 92% populacji kraju. Zobacz mapki i wykazy częstotliwości.

- Zgodność odbiorników DVB-T w Polsce z E-AC3. Czy odbiorniki dostępne na polskim rynku są zgodne ze standardem E-AC3? Dowiedz się, czy Twój odbiornik DVB-T będzie w przyszłości prawidłowo odbierał dźwięk.

- Koniec pewnej epoki - koniec analogu z satelity. Przełom kwietnia i maja 2012 roku przejdzie do historii telewizji satelitarnej w Europie. Dobiegła końca trwająca ponad 23 lata analogowa emisja na satelicie Astra 19,2°E. Wyłączenie emisji analogowej dotyczy przede wszystkim odbiorców niemieckojęzycznych. Bo do samego końca emisję w analogu utrzymywała niemiecka telewizja publiczna oraz największe stacje komercyjne – w sumie ponad dwadzieścia kanałów ze stajni ARD, ZDF oraz koncernów RTL Group i ProSiebenSat.1

- VTA-4 – kompaktowa stacja czołowa DVB-T – PAL. Kompaktowa stacja czołowa VTA-4, konwertująca sygnał ze standardu DVB-T do standardu  PAL, to odpowiedź na potrzeby rynku, na którym w niedługim czasie zostanie całkowicie wyłączony sygnał analogowy. Dowiedz się więcej na temat tego urządzenia.

- Rosyjskie kanały. Obszerny artykuł o rosyjskich kanałach, które można odbierać także na ternie naszego kraju. W wielu przypadkach są to kanały niekodowane, nadawane za pośrednictwem satelity EUTELSAT HOT BIRD 13°E.

- ZAP - nowości z satelity

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 5/2012.
Następne wydanie na początku CZERWCA 2012 r.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

W dniach 19-21 września 2012 roku w centrum targowym EXPO XXI w Warszawie odbędzie się wystawa telewizji cyfrowej SAT-DIGI-TV 2012 (wcześniej SAT KRAK). Gorąca zapraszamy do udziału przyszłych wystawców!++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Magazyn SAT Kurier w 2012 roku nadal jest wydawany w cyklu miesięcznym z 11 wydaniami - tylko 99 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2012 (Polska) lub 55 euro w Europie.

Opłać abonament SAT Kuriera w 2012 - 11 wydań / 99 zł

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2012 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE"* - cena promocyjna 135 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2012 - 11 wydań + książka / 135 złZamów e-wydania na stronie e-Kiosk (można zamawiać pojedyncze wydania, prenumeratę roczną albo prenumeratę półroczną)Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres [email protected].

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...